AGH, wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

jest to jeden z największych i najstarszych wydziałów na uczelni. Jednym z priorytetów AGH jest umiędzynarodowienie kształcenia, studenci uczelni wyjeżdżają na stypendia do krajów UE uzyskując- obok dyplomu AGH, dyplomy zagranicznych uczelni. Studenci wydziału zdobywają wiedzę i kompetencję, która umożliwi w przyszłości tworzenie coraz nowszych technologii.

CADXPERT Druk 3D

jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku, rozpoczęła rozpowszechnianie technologii druku 3D. Firma stawia na jakość, dlatego współpracują z najlepszymi i stale poszerzają swoją ofertę. Obecnie, dzięki staraniom firmy, mamy na polskim rynku dostęp do produktów takich firm jak: Stratasys, MakerBot, Formlabs.

Cogiteon

to Małopolskie Centrum Nauki, gdzie za pomocą eksponatów i doświadczeń poznajemy tajniki chemii i fizyki. Zespół specjalistów prowadza nas do świata wielkich naukowców, poprzez eksperymenty i zabawę. Już w czerwcu tego roku odbędzie się wielkie otwarcie nowo powstałego budynku Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Eurokreator

Firma realizuje projekty rozwojowe tj. szkolenia, doradztwo w oparciu o potrzeby przedsiębiorstwa. Wykorzystuje aktywne metody nauczania, studia przypadków, scenki, symulacje, burze mózgów, ćwiczenia, które pozwalają na zdobycie specjalistycznych kompetencji. Pracują z szerokim gronem ekspertów - praktyków, dając gwarancję praktycznego wymiaru ich pracy.

FabLab Małopolska

to firma zrzeszająca pasjonatów, którzy pokazują że rzeczy wykonane własnoręcznie mają dużą większą wartość niż nam się wydaje. Dzięki wyposażeniu firmy możemy rozwijać swoje pasje; pod okiem specjalistów możemy bez ograniczeń konstruować i tworzyć prototypy z każdej dziedziny.

Koleje Małopolskie

O Nas

Spółka Koleje Małopolskie sp. z o.o. to polski przewoźnik kolejowy powołany w celu świadczenia usług w zakresie transportu publicznego na terenie Województwa Małopolskiego. Od uruchomienia pierwszego kursu minęło blisko 10 lat – dzisiaj Koleje Małopolskie pełnią bardzo istotną rolę w regionie.

Koleje Małopolskie codziennie uruchamiają ok. 190 kursów, obsługując połączenia do Portu Lotniczego Kraków-Balice, Miechowa, Sędziszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Trzebini, Oświęcimia, Skawiny, Krynicy-Zdrój, Zakopanego oraz Jasła.

KrakBau

Firma budowlana, która powstała w 1990 roku w Krakowie. Wyspecjalizowała się w budownictwie ogólnym, tunelowym, morskim, mostowym oraz montażu rusztowań przemysłowych. Obecnie ich działania skupiają się na terenie Polski, Francji, Niemiec, Szwecji, Danii, Hiszpanii oraz Włoch, i stale poszerzają swój obszar działalności.

Krakowski Ośrodek Kariery

to specjalistyczna poradnia psychologiczno- pedagogiczna, której pracownicy udzielają pomocy dzieciom i młodzieży z zakresu nauki oraz obrania ścieżki kariery. Kadra składa się z profesjonalistów o dodatkowych specjalistycznych kompetencjach z zakresu doradztwa zawodowego.

Mebloform

Firma specjalizuje się w produkcji mebli oraz urządzaniu i wyposażaniu wnętrz dla międzynarodowych sieci hotelarskich. Posiadają ponad 80-letnie doświadczenie, a to co ich wyróżnia to młody, kreatywny zespół i  wysoki poziom know-how w produkcji dla międzynarodowych sieci hotelarskich.

Mleczarstwo - Janina Shmorh – lody z koziego mleka

Innowacyjne podejście do lodów wywodzi się z gospodarstwa w Niepołomicach, gdzie właściciele przede wszystkim prowadzą hodowlę kóz. Przetwórstwo mleczarskie ma bardzo szeroki zakres, jednak gospodarze skupili się na opracowaniu receptury lodów, których podstawą jest kozie mleko- idealnie rozwiązanie dla osób uczulonych na krowie mleko.  

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy