Filmowe podsumowanie konkursu "Mam Zawód. Mam Fantazję" w 2022

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

To były prawdziwe zawodowe igrzyska. Cykl konkurencji dla uczniów techników i szkół branżowych odbywał się w marcu i kwietniu w małopolskich szkołach. Wygrywał ten, kto wykazał się nie tylko wiedzą, lecz przede wszystkim zawodową sprawnością. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Technik budownictwa w erze rozwiązań energooszczędnych"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Na Poligonie Energooszczędności - Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie zawodnicy konkurencji dla branży budowlanej konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” wykonywali warstwowy montaż okna wraz z izolacją termiczną ściany. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Projekt oraz druk 3D modelu części mechanicznych w programie AutoCad"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Konkurencja odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych Nr 3 w Krakowie. Zadaniem uczestników było wykonanie na czas trójwymiarowego modelu części mechanicznych oraz wydrukowanie zaprojektowanych prac na drukarce 3D. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z gry miejskiej "Szlakiem Suskich Legend"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Gospodarzem i pomysłodawcą konkurencji w branży turystycznej konkursu był Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Przed zawodnikami postawiono wiele zadań, między innymi: udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, odtworzenie figur tańca ludowego, uzupełnienie luk w balladach Mickiewicza czy też odnalezienie wyjście z Zamku. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Środowisko wspólnym dobrem – poznajemy Ojcowski Park Narodowy"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Ojcowski Park Narodowy gościł uczestników konkurencji „Środowisko wspólnym dobrem” konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję”. Współorganizatorem konkurencji był Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Przed uczestnikami konkurencji postawiono zadania terenowe i badawcze. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością flory i fauny ojcowskiego Parku. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Projekt grafiki na koszulkę - Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

„Najlepszy Specjalista bo! z Małopolski” to temat konkurencji z grafiki użytkowej konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję”. A zadaniem zawodników było wykonanie grafiki na koszulkę polaryzującej kształcenie zawodowe. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Wariacje z gęsiny zatorskiej w zimowej odsłonie"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Wariacje z gęsiny zatorskiej w zimowej odsłonie tworzyli młodzi kucharze podczas konkurencji w branży gastronomicznej konkursu „Mam zawód. Mam Fantazję”. Zadaniem uczestników było przygotowaniu dania głównego oraz zakąski bankietowej, na podstawie receptury własnej. W kompozycji należało obowiązkowo wykorzystać produkty  tradycyjne lub regionalne. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Filmowa relacja z konkurencji "Mistrzowski agroserwis"

Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Sprawdzenie poziomu oleju silnikowego, płynu chłodzącego, hamulcowego albo filtru paliwa, powietrza czy kabinowego to tylko niektóre z czynności jakie wykonywali uczestnicy konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” w konkurencji „Mistrzowski agroserwis”. Ich głównym zadaniem było przeprowadzenie prac serwisowych nowoczesnego ciągnika rolniczego. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z przebiegu konkurencji.

Terminy II etapu tegorocznej edycji „Konkurs Mam zawód. Mam fantazję”

Ruszył II etap tegorocznego konkursu „Mam zawód. Mam fantazję" – część praktyczna.

Zakwalifikowane Drużyny już wkrótce będą mogły sprawdzić swoje umiejętności oraz rywalizować o jak najlepsze miejsce w wybranych przez siebie konkurencjach.

Tegoroczny II etap konkursu w konkurencjach zawodowych przeprowadzony będzie w następujących terminach.

 

 1. Konkurencja – „Mistrzowski agroserwis”: 17 marca 2022 r. w Firmie WIALAN Odział Januszowice, Januszowice 82, gm. Słomniki.
  - Karta oceny części praktycznej

 2. Konkurencja – „Wariacje z gęsiny zatorskiej w zimowej odsłonie”: 23 marca 2022 r. w Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego, ul. Zdrojowa 18, 32-400 Myślenice.
  - Karta oceny części praktycznej

 3. Konkurencja – „Projekt grafiki na koszulki _Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski” 22 marca 2022 r. w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie, os. Tysiąclecia 38, 31-610 Kraków.
  - Karta oceny części praktycznej

 4. Konkurencja – „Środowisko wspólnym dobrem – poznajemy Ojcowski Park Narodowy” 6 kwietnia 2022 r. w Ojcowskim Parku Narodowym, Ojców 9, 32-047 Ojców.

 5. Konkurencja – „Szlakiem Suskich Legend” 29 marca 2022 r.  w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.
  - Karta oceny części praktycznej

 6. Konkurencja – „Projekt oraz druk 3D modelu części mechanicznych w programie AutoCad” 15 marca 2022 r. w Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Krakowie, os. Szkolne 37, 31-987 Kraków.
  - Karta oceny części praktycznej

 7. Konkurencja – „Technik budownictwa w erze rozwiązań energooszczędnych” 25 marca 2022 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie – Poligon Energooszczędności – Tarnów,  ul. Siewna 14.
  - Karta oceny części praktycznej

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy