Karol Okrasa

ambasador turystyczno-gastronomicznej strefy branżowej

Karol Okrasa, jak sam o sobie mówi, urodzony szczęściarz, z życiowej pasji uczynił sposób na życie. Ukończył Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im. E. Pijanowskiego w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ogromnej pracowitości i wyjątkowej konsekwencji zawdzięcza swój sukces, bo chociaż z natury skromny - nie dba o rozgłos - jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kucharzy w Polsce. Przez 11 lat pracował w restauracji hotelu Le Meridien Bristol, gdzie zdobywał zawodowe szlify i został szefem kuchni, najmłodszym w hotelu Bristol. Obecnie prowadzi autorską kuchnię w restauracji Platter, która już została wyróżniona w przewodniku Michelin "Main Cities of Europe 2011". Profesjonalista, lubi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest jedną z najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych.

Orbis S.A.

Orbis S.A. - ambasador hotelarsko-gastronomicznej strefy branżowej

Goście studia festiwalowego:
Tomasz Schweda,
Dyrektor Generalny Hotelu Mercure Kraków Stare Miasto
Joanna Kłeczek-Kacza,
Regionalny Kierownik ds. Zarządzania Talentami i Kulturą Organizacyjną

O ambasadorze
Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe w tym regionie. Należą do niej 73 hotele, w tym 63 własne i 10 w dzierżawie, oferujące łącznie ponad 14 000 pokoi, w 6 krajach regionu: w Czechach, na Litwie, w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Hotele działają pod markami należącymi do Grupy Accor tj.: Sofitel, MGallery by Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Airly Sp. z o.o.

Airly Sp. z o.o. - ambasador strefy branżowej rolniczo-leśnej z ochroną środowiska

Gość studia festiwalowego:
Marcin Gnat,
Menedżer ds. PR i Komunikacji w Airly

O ambasadorze
Airly to kompletny system monitoringu i prognozy jakości powietrza, który stanowi skuteczne narzędzie wspomagające walkę ze smogiem. Firma powstała w 2016 roku w Krakowie.

Unikey

Unikey - ambasador mechaniczno-transportowej strefy branżowej

Gość studia festiwalowego:
Daniel Wieczorek,
inżynier, wynalazca i założyciel marki Unikey

O ambasadorze
Projekt Unikey to dobry przykład na to, że każdy moment jest dobry na pierwsze kroki w kierunku własnego biznesu. Unikey to produkt który powstał w początkowych fazach pandemii koronawirusa. Jest to przyrząd pozwalający otwierać drzwi w przestrzeni publicznej bez kontaktu dłoni z klamką. Produkt został stworzony przez studenta Mechaniki i Budowy Maszyn, Daniela Wieczorka. Celem było wykorzystanie nadmiaru czasu oraz nietypowej sytuacji, jaką przyniosła pandemia. Wstępnym założeniem projektu Unikey było przejście procesu zastrzeżenia praw do wynalazku, założenia firmy oraz wprowadzenia na rynek własnego produktu. Dzięki pomysłowej kampanii reklamowej oraz wpasowaniu się w odpowiedni moment udało się sprawić, że produkt zyskał ogólnopolski rozgłos.
Unikey został zarejestrowany w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej i jest chroniony wzorem wspólnotowym.

Krakowski Park Technologiczny - hub4industry

Krakowski Park Technologiczny - hub4industry - ambasador elektryczno-informatycznej strefy branżowej

Gość studia festiwalowego:
Bartosz Józefowski,
Wicedyrektor ds. Przemysłu 4.0 w Krakowskim Parku Technologicznym

O ambasadorze
hub4industry to Digital Innovation Hub Krakowskiego Parku Technologicznego i partnerów: firm ASTOR i T-Mobile Polska, uczelni Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, a także ekspertów z BIM Klaster oraz Instytutu Kościuszki.
To kompleksowy punkt wsparcia dla firm produkcyjnych, które planują transformację cyfrową i chcą wprowadzić do swoich fabryk najnowocześniejsze rozwiązania. Świadczy usługi edukacyjne, demonstracyjne, łączy dostawców z odbiorcami technologii, a także wspiera w tworzeniu planu transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa i oferuje testowe wdrożenia przed inwestycją (tzw. test before invest).

Budimex

Budimex - ambasador strefy branżowej budowlanej, energetycznej i chemicznej

Gość studia festiwalowego:
Michał Wrzosek
, Rzecznik Prasowy Budimex

O ambasadorze
Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Jest również rozpoznawalna i ceniona od wielu lat za granicą. Początki naszej działalności sięgają roku 1968, kiedy powołano Centralę Handlu Zagranicznego budownictwa Budimex.
Będąc generalnym wykonawcą, oferujemy usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management oraz gospodarki odpadami.
W naszej działalności kierujemy się koncepcją zrównoważonego rozwoju, dążąc do tego by odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa przenikała wszystkie procesy biznesowe zachodzące w Budimeksie. Chcemy również, by CSR stawał się elementem strategii biznesowej firmy.

Nadleśnictwo Stary Sącz

Nadleśnictwo Stary Sącz - ambasador strefy branżowej rolniczo-leśnej z ochroną środowiska

Gość studia festiwalowego:
Tadeusz Chlipała
, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz.

O ambasadorze
Nadleśnictwo Stary Sącz jest jednostką organizacyjną Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe nadzorowaną przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie działającego na podstawie ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku. Administracyjnie Nadleśnictwo Stary Sącz, położone jest w województwie małopolskim, na terenie powiatu powiatów nowosądeckiego, w zasięgu gmin: Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Łącko, Łososina Dolna, Podegrodzie, miasta i gminy Stary Sącz, powiatu limanowskiego, w zasięgu gminy Łukowica i Limanowa oraz miasta Nowego Sącza w powiecie grodzkim Nowy Sącz. Główne rzeki regionu to: Dunajec, Poprad, Łososina oraz jezioro Rożnowskie i Czchowskie.

WAWEL S.A.

WAWEL S.A. - ambasador handlowo-usługowej branżowej

Gość studia festiwalowego:
Wojciech Winkel, Członek Zarządu, Dyrektor do spraw technicznych

O ambasadorze
Wawel SA to znany i ceniony lider branży słodyczy w Polsce, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od ponad 100 lat tworzy produkty, które są obecnie dostępne w 50 krajach na pięciu kontynentach.
Obecnie zatrudniamy ponad 1000 Pracowników, dzięki którym, z sukcesem łączymy tradycję, pasję do zmian, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i doskonałą atmosferę. W Wawelu oferujemy nie tylko świetne słodycze i przyjemność z ich jedzenia, ale chcemy też czynić prawdziwe dobro i włączać w nie innych! Dlatego też tworzymy naturalne, innowacyjne słodycze oraz angażujemy się społecznie. 

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy