festiwal zawodw wiesz co robi

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu.

Festiwal Zawodów w Małopolsce to święto szkolnictwa zawodowego. W czasie jego trwania uczniowie szkół kształcących zawodowo prezentują w sposób interaktywny zdobyte umiejętności zawodowe. W roku 2022 wydarzenie realizowane jest w formule hybrydowej – połączenie tradycyjnych targów wystawienniczych z organizacją programu tematycznego dla uczniów w formie studia telewizyjnego. Festiwal będzie otwarty dla zwiedzających, z tym, że do bezpośredniego udziału zostaną zaproszeni uczniowie klas ósmych, ich nauczyciele i rodzice. Dla pozostałych uczniów szkół podstawowych, w tym samym czasie zostaną przygotowane tematyczne programy zawodoznawcze, transmitowane online, które będą zawierały także relację z targów prowadzonych na żywo. Dowiedz się więcej  o Festiwalu w 2024 r.

 

 Zaproszenia wideo do udziału w Festiwalu Zawodów w 2024 r.

Film z audiodeskrypcją dostępny jest tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej, zobacz także:

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy