Media o Festiwal Zawodów 2022

Tegoroczna odsłona, realizowana w nowej hybrydowej formule, zgromadziła w dniach 26 i 27 kwietnia br. w TAURON Arenie Kraków 16 tysięcy uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej, a często także decydujących o wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu.  Dodatkowo ponad 7 tysięcy osób: uczniów, rodziców, nauczycieli oglądało w mediach społecznościowych program Studia Zawodów transmitowany on-line, zawierający relację z targów prowadzonych na żywo.

Festiwal Zawodów odbił się szerokim echem w mediach. Informacje o wydarzeniu mogliśmy zobaczyć w programach:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programów.

STUDIO ZAWODÓW 2022

Oglądaj zapis programu Studia Zawodów z 26 kwietnia

Film z audiodeskrypcją dostępny jest tutaj.

 

Oglądaj zapis programu Studia Zawodów z 27 kwietnia

Film z audiodeskrypcją dostępny jest tutaj.

Dowiedz się więcej o wystawcach Festiwalu Zawodów 2022: szkoły ponadpodstawowe | szkoły wyższe z zawodami medycznymi | służby mundurowe | strefa pracodawców.

Program Festiwalu Zawodów - Studio Zawodów 2022

26 – 27 kwietnia 2022 r. w godz. 10.00-13.00

W ramach Studia Zawodów 26 kwietnia uczniowie będą mogli zapoznać się online z zawodami ze strefy mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej, elektroniczno-informatycznej oraz turystyczno-gastronomicznej, a w drugim dniu festiwalowego Studia Zawodów - 27 kwietnia, odwiedzimy strefy: medyczno-społeczną, handlowo-usługową, budowlaną, energetyczną i chemiczną oraz mundurową.

W trakcie dwudniowego programu o zawodowych doświadczeniach, spełnianiu marzeń i swoich pasjach opowiedzą m. in. Natalia Nykiel, Tomasz Kammel, Adam Małysz, Mikołaj Rey i Tomasz Barański. Będzie można wysłuchać rozmów także z innymi zaproszonymi gośćmi ze świata edukacji i nauki, biznesu, samorządu.

Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane przez szkoły oraz przedsiębiorców na Festiwalu Zawodów w Tauron Arenie w Krakowie. Atrakcyjne pokazy tematyczne prezentowane „na żywo” przez uczniów oraz przedstawicieli firm relacjonować będą Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

Program Studia Zawodów poprowadzą Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny.

Kończysz podstawówkę i nie wiesz co dalej?

Audiodeskrypcja filmu dostępna jest tutaj.

Chcesz wybrać fajną szkołę i mieć świetny zawód? Kończysz podstawówkę i nie wiesz, co dalej? Zawody medyczne? Służby mundurowe? Logistyka i transport? A może gastronomia? Szkoły branżowe, technika, szkoły policealne. Wybór jest ogromny. Jak to ogarnąć? Zawodu za Ciebie nie wybierzemy, ale na dwa dni zebraliśmy je wszystkie pod jednym dachem. 26 i 27 kwietnia w Tauron Arenie Kraków przygotowaliśmy Małopolski Festiwal Zawodów. Osiem stref branżowych, sto stoisk i nieograniczone możliwości. Czekamy na Ciebie.

 

Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego o Festiwalu Zawodów 2022

Audiodeskrypcja do filmu dostępna jest tutaj.

Wybór zawodu to wybór Twojej przyszłości. Organizując Festiwal Zawodów w Małopolsce wspieramy młodzież w wyborze zawodu pasującego do ich zainteresowań i talentów. Tegoroczny Festiwal to przegląd zawodów (ponad sto prezentacji), pokazy na żywo różnych profesji, porady doradców zawodowych, ekspertów i przedsiębiorców oraz studio zawodów on-line.

 

Kasia Cichopek zaprasza na Festiwal

Audiodeskrypcja do filmu dostępna jest tutaj.

W tym roku, już po raz drugi, festiwalowe studio zawodów poprowadzi m.in. Kasia Cichopek. Będzie się działo. Podpowiemy jak planować ścieżkę kariery. Tegoroczny Festiwal odbedzie się tuż przed egzaminami ósmoklasist i wyjątkowo w formule hybrydowej: studia zawodów on-line oraz otwartych targów. Do bezpośredniego udziału zapraszamy szczególnie uczniów klas 8, ich nauczycieli i rodziców. Podczas tego wydarzenia będą się oni mogli zapoznać z ofertą szkół branżowych z Małopolski, ale także – co szczególnie ciekawi uczniów – zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie.

Wideozaproszenie do udziału w Festiwalu Zawodów 2022

Film z lektorem języka migowego dostępny jest tutaj.
Audiodeskrypcja do filmu dostępna jest tutaj.

Zastanawiałeś się jak wylądujesz? Kogo uratujesz? Co ugotujesz? Przyjdź na Festiwal Zawodów i zobacz jaki zawód do Ciebie pasuje. Wybierz szkołę i wymarzony zawód. Oglądaj oficjalne zaproszenie do udziału w Festiwalu Zawodów w 2022r.

 

Rusza rejestracja na Festiwal Zawodów w 2022 r.

Na Festiwal Zawodów do Krakowa zapraszamy przede wszystkim uczniów klas 7 - 8 szkół podstawowych. Dla uczniów pozostałych klas przygotowany jest tematyczny program telewizyjny, który będzie można oglądać w szkole w dniach 26-27 kwietnia 2022 r. (transmisja dostępna będzie na naszej stronie).
Aby wziąć udział w Festiwalu stacjonarnie, należy wypełnić Formularz rejestracyjny - przejdź do Formularza rekrutacji. Wstęp  jest bezpłatny i odbywa się na podstawie ważnego biletu, uzyskanego po uprzedniej rejestracji elektronicznej. Bilet uprawnia do wejścia na Festiwal - w określonych w danych rejestracyjnych - dniach/dniu i przedziale czasowym. Wszystkie informacje dotyczące udziału w Festiwalu znajdują się w Regulaminie.

Program Festiwalu Zawodów 2022

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

od 26 do 27 kwietnia 2022

TAURON Arena Kraków

(adres: ul. Stanisława Lema 7)

26 kwietnia 2022r


9:00 Otwarcie przestrzeni dla zwiedzających (prezentacje zawodów na stoiskach, pokazy na scenie)


10:00 – 13:00 Program zawodoznawczy (transmisja on-line)


11:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu Zawodów w Małopolsce (scena główna)


12:00 – 14:00 – Spotkania tematyczne


16:00 Zamknięcie przestrzeni dla zwiedzających


27 kwietnia 2022r


 9:00 Otwarcie przestrzeni dla zwiedzających (prezentacje zawodów na stoiskach, pokazy na scenie)


10:00 – 13:00 Program zawodoznawczy (transmisja on-line)


11:00 – 13:00 Konferencja tematyczna „Małopolska Przyszłości, Kierunki rozwoju i wsparcia kształcenia zawodowego w regionie”


16:00 – Zamknięcie przestrzeni dla zwiedzających


 Serdecznie Zapraszamy!

Podkategorie

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy