Koleje Małopolskie

O Nas

Spółka Koleje Małopolskie sp. z o.o. to polski przewoźnik kolejowy powołany w celu świadczenia usług w zakresie transportu publicznego na terenie Województwa Małopolskiego. Od uruchomienia pierwszego kursu minęło blisko 10 lat – dzisiaj Koleje Małopolskie pełnią bardzo istotną rolę w regionie.

Koleje Małopolskie codziennie uruchamiają ok. 190 kursów, obsługując połączenia do Portu Lotniczego Kraków-Balice, Miechowa, Sędziszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Trzebini, Oświęcimia, Skawiny, Krynicy-Zdrój, Zakopanego oraz Jasła.

Kolejnym filarem spółki „Koleje Małopolskie” są przewozy autobusowe. Uruchamiając blisko 50 linii dowozowych i wykonując pracę na poziomie 7,5 mln wzkm. jesteśmy jednym z największych przewoźników w regionalnym transporcie autobusowym w Polsce. Dzięki powiązaniu procesów obejmujących transport kolejowy i drogowy, oferujemy mieszkańcom Małopolski spójny system transportu publicznego.

Krokiem milowym dla rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce było wybudowanie Zaplecza Technicznego do obsługi taboru kolejowego, które zostało uroczyście otwarte 16 stycznia 2023 r.

Na hali  znajdują się 3 tory o długości 140 m. Na 2 torach przeglądowo-naprawczych wykonywane są naprawy bieżące i awaryjne taboru oraz przeglądy okresowe w zakresie poziomów utrzymania P1, P2, P3. Na jednym torze znajduje się nowoczesna myjnia w obiegu zamkniętym, która zapewnienia całoroczne mycia i czyszczenia taboru.

Dla tak prężnie i dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa istotne jest zatrudnienie profesjonalnych pracowników na stanowiskach takich jak: maszynista, kierownik pociągu, rewident taboru kolejowego, czy serwisant taboru kolejowego.

Spółka „Koleje Małopolskie” przez ostatnią dekadę była gwarantem wysokiej jakości transportu publicznego w Małopolsce oferując nowoczesny tabor, wykwalifikowany personel i profesjonalną obsługę pasażera. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 550 pracowników, którzy dokładają wszelkich starań, aby Koleje Małopolskie były przedsiębiorstwem nowoczesnym i dobrze zorganizowanym.

Informacja została opracowana przez Koleje Małopolskie sp. z o.o.

kontakt

Koleje Małopolskie sp. z o.o.
30-556 Kraków
ul. Wodna 2
tel. (+48 -12) 307 17 14
www.kolejemalopolskie.com.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy