Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

zdjęcie sali konferencyjnej

Małopolska Przyszłości

Jak wspierać kształcenie zawodowe w Małopolsce? Jakie szanse i możliwości pojawiają się na horyzoncie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas konferencji „Małopolska Przyszłości. Kierunki rozwoju i wsparcia kształcenia zawodowego w regionie”, która odbyła się 27 kwietnia 2022r., w drugim dniu Festiwalu Zawodów.

Świetnie przygotowani prelegenci i jednocześnie specjaliści w temacie omówili projekty, które już znakomicie prosperują oraz przedstawili perspektywy dla rozwoju na kolejne lata. Pani Katarzyna Brzezińska Karasek z MARR-u przedstawiła praktyczne modele staży zawodowych odpowiadające na potrzeby pracodawców. O projekcie –„Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-elektryczno-elektronicznej przy Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach” – nagrodzonym w plebiscycie Fundusze Europejskie są w Małopolsce, opowiedział Pan Rafał Kudas, Wicestarosta Myślenicki. Natomiast o funkcjonowaniu Branżowego Centrum Kompetencji Zawodowych mogliśmy posłuchać od Pani Anny Szewczyk Koordynatora Biura Projektów Edukacyjnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Pan Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu  Edukacji UMWM, nakreślił planowane kierunki rozwoju i wsparciu kształcenia zawodowego w Małopolsce na najbliższe lata. Konferencja dostarczyła odbiorcom sporej merytorycznej wiedzy oraz dużej dawki motywacji do działania.

Dowiedz się więcej, zobacz prezentacje:

  1. Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-elektryczno-elektronicznej przy Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach – Rafał Kudas, Wicestarosta Myślenicki
  2. Branżowe Centrum Kompetencji Zawodowych - Anna Szewczyk, Koordynatora Biura Projektów Edukacyjnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach
  3. Praktyczne modele staży zawodowych - Katarzyna Brzezińska-Karasek, MARR
  4. Kierunki rozwoju i wsparcia kształcenia zawodowego w Małopolsce - Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy