Małopolska Przyszłości

Małopolska Przyszłości

Jak wspierać kształcenie zawodowe w Małopolsce? Jakie szanse i możliwości pojawiają się na horyzoncie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas konferencji „Małopolska Przyszłości. Kierunki rozwoju i wsparcia kształcenia zawodowego w regionie”, która odbyła się 27 kwietnia 2022r., w drugim dniu Festiwalu Zawodów.

Media o Festiwal Zawodów 2022

Media o Festiwal Zawodów 2022

Za nami kolejna, dziewiąta edycja Festiwalu Zawodów - wydarzenia będącego zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim.

Festiwal Zawodów 2022 już za Nami

Festiwal Zawodów 2022 już za Nami

W tegorocznym Festiwalu wzięło udział około 16 tysięcy, głównie ósmoklasistów, z około 400 szkół podstawowych. Dużo się działo, w studio rozmawialiśmy m.in. z Adamem Małyszem oraz Tomaszem Barańskim.

Co działo się w pierwszym dniu Festiwalu Zawodów?

"Wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu", mawiał Konfucjusz. Ale jak rozpoznać własne talenty, jak znaleźć odpowiedź na pytanie: kim chcę zostać? Które zawody są perspektywiczne? Te dylematy kotłowały się w głowach odwiedzających Festiwal Zawodów. W pierwszym dniu do Tauron Areny w Krakowie przyjechało ponad 7 tysięcy uczniów z około 200 szkół. 

Kończysz podstawówkę i nie wiesz co dalej?

Chcesz wybrać fajną szkołę i mieć świetny zawód? Interesują Cię zawody medyczne, służby mundurowe, a może logistyka i transport? Zastanawiasz się nad gastronomią? Wybór jest ogromny. Jak to ogarnąć? Pomożemy Ci. 26 i 27 kwietnia w Tauron Arenie Kraków przygotowaliśmy Małopolski Festiwal Zawodów. Osiem stref branżowych, sto stoisk i nieograniczone możliwości. Czekamy na Ciebie.

Wideozaproszenie do udziału w Festiwalu Zawodów 2022

Zastanawiałeś się jak wylądujesz? Kogo uratujesz? Co ugotujesz? Przyjdź na Festiwal Zawodów i zobacz jaki zawód do Ciebie pasuje. Wybierz szkołę i wymarzony zawód. Oglądaj oficjalne zaproszenie do udziału w Festiwalu. Film z audiodeskrypcją i lektorem języka migowego dostępny jest tutaj.

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

Już za tydzień kolejna odsłona Festiwalu Zawodów w Małopolsce! Tym razem wyjątkowo w formule hybrydowej. W tym roku Festiwal odbywa się 26-27 kwietnia w TAURON Arenie Kraków, tuż przed egzaminami ósmoklasisty. Uczniowie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół.

Rusza II etap tegorocznego konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”

Rusza II etap tegorocznego konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”

Przed nami zmagania praktyczne młodzieży. Zakwalifikowane Drużyny będą mogły sprawdzić swoje umiejętności oraz rywalizować o jak najlepsze miejsce w wybranych przez siebie konkurencjach.

Rozpoczęły się kursy komputerowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Rozpoczęły się kursy komputerowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Po kursie prawa jazdy kat. B ruszyły kolejne kursy dające dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia i kompetencje uczniom szkół ponadpodstawowych w województwie małopolskim. Tym razem, biorąc pod uwagę konieczność inwestowania w rozwój kompetencji cyfrowych, zaproponowaliśmy młodzieży możliwość udziału w trzech kursach w standardzie ECDL.

Kto zakwalifikował się do II etapu konkursu?

Kto zakwalifikował się do II etapu konkursu?

Publikujemy wyniki testów wiedzy konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”. 28 lutego 2022 r. przeprowadzono testy dla 3 konkurencji zawodowych, a 25 lutego 2022 r.  dla 4 konkurencji – zobacz wszystkie listy rankingowe. Gratulujemy uczestnikom.

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy