dekoracja

Gdzie uczą najlepiej?

Portal WaszEdukacja.pl opublikował ranking najlepszych liceów i techników 2023. Pod uwagę wzięto 1869 liceów oraz 1457 techników, umożliwiając uczniom i ich rodzinom dokładne porównanie poziomu edukacji oferowanej w różnych szkołach. W zestawieniu techników najlepsze w Małopolsce i drugie w skali Polski jest Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Najlepszym liceum w Polsce jest V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

dekoracja

Wybierz zawód, który pokochasz!

O tym, aby przyszła praca była pasją i dawała wiele satysfakcji marzy każdy. Tylko, jak to osiągnąć? Najprościej wybrać ścieżkę edukacyjno-zawodową w obszarze indywidualnych zainteresowań i predyspozycji. Czyli wybrać dopasowany do siebie kierunek, typ szkoły i zawód.

dekoracja

Regionalna konferencja warsztatowa eTwinning "Kompetencje 4.0 w szkole" w Krakowie!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning oraz Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Kraków zapraszają na regionalną konferencję warsztatową eTwinning "Kompetencje 4.0 w szkole", która odbędzie się 2 czerwca 2023 r. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

dekoracja

Za nami Festiwal Zawodów!

W dziesiątym Festiwalu udział wzięło około 32 tysiące uczniów z całej Małopolski, w tym przestrzeń targową EXPO Kraków odwiedziło około16 tysięcy osób. Dużo się działo. Podczas tej edycji wydarzenia wystawcy – uczniowie, studenci, przedsiębiorcy oraz służby mundurowe – prezentowali ósmoklasistom charakter pracy w 150 profesjach.

dekoracja

Pierwszy dzień Festiwalu Zawodów 2023

26 kwietnia Festiwal Zawodów odwiedziło około 8 tysięcy osób. Na uczniów kończących podstawówkę czekały pokazy ponad 150 zawodów. Wybór ogromny, bo ponad 100 stoisk wystawienniczych pogrupowanych w zawodowe strefy tematyczne. W imieniu Województwa Małopolskiego Festiwal otworzyli Marta Malec-Lech, Łukasz Smółka, Józef Gawron oraz Rafał Kosowski.

dekoracja

Wystartował Festiwal Zawodów

Rozpoczął się dziesiąty Festiwal Zawodów – coroczne targi małopolskiej edukacji zawodowej. W EXPO Kraków na uczniów kończących szkoły podstawowe czekają pokazy ponad 150 zawodów z ponad 80 szkół, służby mundurowe, pracodawcy oraz doradcy zawodowi. Festiwal odwiedzać można 26 i 27 kwietnia od godziny 8.00 do 15.30.

Zaproszenia wideo na Festiwal Zawodów 2023

Szukasz pomysłu na życie? To żmudna praca. Ale przecież praca może być smaczna … Można też rozkręcić i rozkręcić własny biznes. Zobacz spoty zapraszające na Festiwal Zawodów w Małopolsce w 2023 r.

dekoracja

Ponad 20 mln zł na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności w Małopolsce

W Małopolsce powstaną dwa Branżowe Centra Umiejętności w branży opieki zdrowotnej. Na ich utworzenie, w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Województwo otrzyma ponad 20 milionów złotych.
dekoracja

Trwa rejestracja na Festiwal Zawodów 2023

Chcesz wziąć udział w Festiwalu stacjonarnie, wypełnij Formularz rejestracyjny: https://festiwalzawodow2023.pl Do Krakowa zapraszamy przede wszystkim uczniów klas 7 - 8 szkół podstawowych. Dla uczniów pozostałych klas przygotowany jest tematyczny program telewizyjny, który będzie można oglądać w szkole w dniach 26-27 kwietnia 2023 r. (transmisja dostępna będzie na stronie zawodowa.malopolska.pl).

dekoracja

Gala Kształcenia Zawodowego

W czwartek, 30 marca w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego. W wydarzeniu uczestniczyli Marta Malec-Lech z zarządu województwa, sekretarz województwa Wojciech Piech, radni województwa: Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski oraz Rafał Solecki dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy