Marszałek i Dyrektor BCU w Nowym Sączu

Nowy Sącz stawia na przyszłość: powstaje nowoczesne centrum kształcenia w dziedzinie technika masażu

W Nowym Sączu trwają zaawansowane prace nad utworzeniem nowoczesnej placówki edukacyjnej, która ma stać się jednym z kluczowych punktów na mapie kształcenia zawodowego w Małopolsce. Mowa o Branżowym Centrum Umiejętności (BCU), które skoncentruje się na nauczaniu w dziedzinie technika masażu – profesji coraz bardziej pożądanej na współczesnym rynku pracy.

Z cyklu „Zawody Przyszłości” – Re-Wilder, Przywracacz natury

W świecie, który coraz bardziej odczuwa skutki zmian klimatycznych, utraty bioróżnorodności i degradacji środowiska, zawód re-wildera staje się kluczowy dla odbudowy i ochrony naturalnych ekosystemów. Re-wilder to osoba, która aktywnie działa na rzecz przywracania dzikiej przyrody i równowagi ekologicznej. Re-wilder to specjalista zajmujący się odbudową naturalnych siedlisk, rewitalizacją terenów zdegradowanych przez działalność człowieka oraz reintrodukcją rodzimych gatunków roślin i zwierząt. To ktoś, kto nie tylko zna się na ekologii i biologii, ale potrafi też wykorzystać nowoczesne technologie, aby skutecznie odwracać szkody wyrządzone środowisku.

Marszałek przemawia na zakończeniu roku w Szkole Gościnności w Myślenicach

Zakończył się wyjątkowy rok szkolny w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania wyjątkowego czasu, w którym placówka podjęła się budowy i prowadzenia Branżowego Centrum Umiejętności (BCU), ale także do podziękowań, wręczenia uczniom nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia i wyróżniające wyniki w nauce. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Witold Kozłowski.

marszałek podaje rękę /gratuluje uczniowi

Spotkania wicemarszałka Witolda Kozłowskiego z mieszkańcami regionu sądeckiego

W Agendzie Zamiejscowej UMWM w Nowym Sączu odbył się kolejny dyżur w ramach cyklicznych spotkań wicemarszałka Witolda Kozłowskiego z mieszkańcami Sądecczyzny. Wicemarszałek spotkał się m.in. z dyrektor Małopolskiego Zespołu Jednostek Edukacyjnych (MZJE) w Nowym Sączu Anną Grzegorzek oraz wicedyrektor ds. Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) Katarzyną Morcinek, które przedstawiły postępy prac w BCU w dziedzinie technika masażu w MZJE Nowym Sączu.

plakat promujący projekt LLL

Wakacje w duchu lifelong learningu

Lato to doskonały czas, aby oderwać się od codziennych obowiązków i znaleźć chwilę na rozwój osobisty. Właśnie dlatego warto podjąć #LifeLongLearningChallenge – wyzwanie, które zachęca do nauki czegoś nowego. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się nowego języka, opanować podstawy gry na instrumencie, czy zgłębić tajniki fotografii – każde nowe umiejętności wzbogacają nasze życie i otwierają drzwi do ciekawych możliwości.

marszałek wręczajacy uczniowi nagrodę

Uzdolnieni młodzi naukowcy nagrodzeni

Wicemarszałek Ryszard Pagacz wziął udział w oficjalnym podsumowaniu obozu naukowego w Zakopanem. Młodzi naukowcy z Tarnowa rywalizowali w dziedzinach matematycznych i informatycznych. Najlepsi z nich otrzymali atrakcyjne nagrody oraz okolicznościowe medale z wizerunkiem patrona szkoły.

robot w pracowni

Centrum innowacji w Dobczycach

Praca z robotem staje się codziennością, co sprawia, że rynek pracy potrzebuje absolwentów techników oraz inżynierów z umiejętnościami niezbędnymi w zakałach pracy. Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach może poszczycić się jedną z najnowocześniejszych pracowni robotyki, elektroniki i automatyki w skali Polski. Pracowania powstała dzięki pasji do nauczania, współpracy samorządu z biznesem oraz wsparciu pozyskanemu ze środków Unii Europejskiej. Jest to przykład wzorcowych praktyk dla edukacji technicznej.

zdjęcie pamiątkowe laureatów

Znakomite osiągnięcia olimpijskich uczniów docenione

Są młodzi, utalentowani i ambitni, zdobywają imponujące osiągnięcia i reprezentują Małopolskę na forum kraju. Finaliści - zdobywcy pierwszego miejsca ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz ich opiekunowie odebrali gratulacje od wicemarszałka Witolda Kozłowskiego, odpowiedzialnego w Zarządzie Województwa Małopolskiego za dziedzinę edukacji. Listy gratulacyjne, czeki oraz symboliczne nagrody w jego imieniu wręczyła zastępca dyrektora Departamentu Edukacji UMWM Agata Suszczyńska.

Z cyklu „Zawody Przyszłości” – Przewidywacz trzęsień ziemi

W dobie rosnących zagrożeń naturalnych oraz coraz bardziej zaawansowanych technologii, zawód przewidywacza trzęsień ziemi może stać się jednym z kluczowych profesji chroniących życie i mienie ludzi na całym świecie. Przewidywacz trzęsień ziemi to specjalista łączący wiedzę z zakresu geologii, sejsmologii, meteorologii oraz zaawansowanych technologii — sztucznej inteligencji, big data i satelitarnych systemów monitoringu.

Z cyklu „Zawody Przyszłości” – Instalator biofilmu

W dobie rosnącej potrzeby ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i rozwiązań ekologicznych, zawód instalatora biofilmu wyrasta na jedno z kluczowych zajęć przyszłości. To profesja łącząca wiedzę z zakresu biologii, biotechnologii, inżynierii środowiska i technologii materiałowych, której celem jest wykorzystanie naturalnych mikroorganizmów do oczyszczania środowiska i wspierania przemysłu w sposób ekologiczny. Instalator biofilmu to specjalista odpowiedzialny za projektowanie, wdrażanie i nadzorowanie systemów opartych na biofilmach — strukturach mikroorganizmów przywierających do powierzchni, zdolnych do rozkładania szkodliwych substancji.

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy