Startuje IX edycja naukowych warsztatów weekendowych

Startuje IX edycja naukowych warsztatów weekendowych

Na trzy weekendy uczniowie techników staną się studentami małopolskich uczelni. Pogram dla nich, w swoim obszarze tematycznym, przygotowali nauczyciele akademiccy z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Politechniki Krakowska, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Skazani na zawodowy sukces

Skazani na zawodowy sukces

Rozpoczynając kolejny rok szkolny warto pamiętać, że szkoła jest miejscem w którym można odnaleźć i realizować swoje pasje i zdolności. Chcąc rozbudzić Wasze pozytywne nastawienie do rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań, przygotowaliśmy motywujący przegląd osiągnięć uczniów ze szkół branżowych i technicznych.

Naukowe warsztaty letnie

Naukowe warsztaty letnie

Za nami IV edycja naukowych warsztatów letnich. Było intensywnie, ekstremalnie gorąco, ale z całą pewnością interesująco. W pierwszym tygodniu wakacji gościliśmy w Krakowie 169 uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach z 5 obszarów tematycznych, realizowanych na 4 krakowskich uczelniach. Udział w warsztatach pozwala młodzieży poszerzać wiedzę, rozwijać umiejętności i kompetencje, a przede wszystkim spędzić aktywnie czas w gronie rówieśników z różnych zakątków Małopolski.

Gala Kształcenia Zawodowego

Ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” już za nami. Nagrodziliśmy 46 młodych zawodowców. Wyróżnienia trafiły również do przedstawicieli szkół oraz przedsiębiorców, którzy rozumieją i wspierają korelację edukacji zawodowej z biznesem.

Zawody młodych fachowców – podsumowanie

Zawody młodych fachowców – podsumowanie

To były prawdziwe zawodowe igrzyska. Cykl konkurencji dla uczniów techników i szkół branżowych odbywał się w marcu i kwietniu w małopolskich szkołach. Wygrywał ten, kto wykazał się nie tylko wiedzą, lecz przede wszystkim zawodową sprawnością. Wręczenie nagród już 15 czerwca podczas Gali Kształcenia Zawodowego.

Małopolska Przyszłości

Małopolska Przyszłości

Jak wspierać kształcenie zawodowe w Małopolsce? Jakie szanse i możliwości pojawiają się na horyzoncie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas konferencji „Małopolska Przyszłości. Kierunki rozwoju i wsparcia kształcenia zawodowego w regionie”, która odbyła się 27 kwietnia 2022r., w drugim dniu Festiwalu Zawodów.

Media o Festiwal Zawodów 2022

Media o Festiwal Zawodów 2022

Za nami kolejna, dziewiąta edycja Festiwalu Zawodów - wydarzenia będącego zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim.

Festiwal Zawodów 2022 już za Nami

Festiwal Zawodów 2022 już za Nami

W tegorocznym Festiwalu wzięło udział około 16 tysięcy, głównie ósmoklasistów, z około 400 szkół podstawowych. Dużo się działo, w studio rozmawialiśmy m.in. z Adamem Małyszem oraz Tomaszem Barańskim.

Co działo się w pierwszym dniu Festiwalu Zawodów?

"Wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu", mawiał Konfucjusz. Ale jak rozpoznać własne talenty, jak znaleźć odpowiedź na pytanie: kim chcę zostać? Które zawody są perspektywiczne? Te dylematy kotłowały się w głowach odwiedzających Festiwal Zawodów. W pierwszym dniu do Tauron Areny w Krakowie przyjechało ponad 7 tysięcy uczniów z około 200 szkół. 

Festiwal Zawodów w Małopolsce również on-line

Tegoroczne festiwalowe Studio Zawodów on-line poprowadzą Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny. Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane przez szkoły oraz przedsiębiorców w Tauron Arenie Kraków. Atrakcyjne pokazy tematyczne prezentowane na żywo przez uczniów oraz przedstawicieli firm relacjonować będą Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy