Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zmierz swoje mocne strony i odwiedź Festiwal Zawodów

Zastanawiacie się, jakie są Wasze mocne strony? W jakich profesjach możecie odnieść sukces? Przypominamy o aplikacji zawodometr. Warto wykonać test, a wyniki omówić z doradcą zawodowym podczas Festiwalu Zawodów już w przyszłym tygodniu.

Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów. Ten test online przeznaczony jest dla uczniów kończących podstawówkę. Wyniki testu warto omówić z doradcą zawodowym w szkole lub podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów. Rejestracja na Festiwal dostępna pod tym linkiem.

 

 Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Aplikację znajdziecie pod adresem https://zawodometr.pl Po wykonaniu pierwszej części testu, otrzymujecie indywidualny wynik poziomu pięciu typów zainteresowań – technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, matematyczno-fizycznych i społecznych. Z kolei, w drugiej części poziom pięciu typów, związanych ze środowiskiem pracy, predyspozycji. Jeżeli w obu częściach testu otrzymacie wysoki wynik w tych samych obszarach, będzie to oznaczać, że Twoje predyspozycje i zainteresowania są zbieżne. A co za tym idzie, jeśli zaplanujecie karierą zawodową w tych obszarach, przyszła praca będzie w przyszłości źródłem satysfakcji. Wynik testu warto omówić z doradcą zawodowym.

Aplikacja powstała w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy