Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zawody geodezyjne

Liczyła się precyzja pomiarów i dokładność obliczeń. 14 lutego, w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uczniowie małopolskich szkół zawodowych współzawodniczyli w zawodach geodezyjnych – pierwszej z cyklu konkurencji zawodowych Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”.

Przy pomocy tachimetru elektronicznego musieli dokonać precyzyjnego pomiaru kątów metodą kierunkową. Następnie obliczyć m.in. współrzędne stanowiska metodą kątowego wcięcia wstecz i pole powierzchni działki. Na końcu wykonywali szkic polowy działki. A to wszystko w niecałe dwie i pół godziny.

Najlepsi młodzi geodeci zostaną nagrodzeni. Wręczenie nagród oraz podsumowanie praktycznych zmagań zawodników odbędzie się 30 marca 2023 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego.

„Zawody geodezyjne - wyznaczenie pola powierzchni wytyczonej działki nr 1234 ze współrzędnych na podstawie pomiarów geodezyjnych” to tytuł konkurencji zawodowej w branży budowlanej tegorocznej edycji konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję”. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Województwo Małopolskie organizuje konkurs we współpracy z wybranymi szkołami zawodowymi, instytucjami, firmami – pomysłodawcami poszczególnych konkurencji.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy