Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zawody dla pasjonatów sztuki kulinarnej i podróży

Zawody dla pasjonatów sztuki kulinarnej i podróży

Interesujesz się turystyką i pragniesz spełniać marzenia o podróżach? Chciałbyś pracować w renomowanych hotelach w Polsce i za granicą? Lubisz zdrowe jedzenie, przygody ze sztuką kulinarną i przyrządzanie smakowitych dań? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą edukacyjną szkół kształcących w zawodach strefy turystyczno-gastronomicznej. Oglądaj filmy o zawodach.

Kuchnia jest jak mikroświat. To w nim spotykają się smaki nam bliskie, domowe i znane od lat, ale także te egzotyczne. W jaki sposób je wszystkie umiejętnie połączyć? Jak przygotować przekąski, które zaimponują bogactwem doznań smakowych, zapachowych i wzrokowych? Jak zaspokoić oczekiwania konsumentów i sprawić, by przygotowane potrawy wyróżniały się wśród innych, proponowanych przez konkurencyjne firmy z branży gastronomicznej? Jak przygotować świetne bezalkoholowe drinki? Jak udekorować tort na urodziny malucha, a jaki wykonać na 50. rocznicę ślubu? Jak przechowywać żywność, by długo nam służyła? Jak serwować kawę? Na wszystkie te pytania bez najmniejszego trudu odpowiedzą uczniowie zdobywający kwalifikacje zawodowe w branży gastronomicznej.

Jeżeli lubisz gotować, piec i układać menu pełne smakowitych dań, wybierz np. zawód technika żywienia i usług gastronomicznych lub kucharza. Praca w gastronomii, to może być to! Szczególnie teraz, kiedy w Polsce wraca moda na dobre jedzenie, a uliczne food trucki zdobywają rzesze fanów. Branża gastronomiczna bezustannie poszukuje ludzi potrafiących doskonale radzić sobie z planowaniem i organizacją żywienia. Kucharze i cukiernicy to artyści, a zawody, które wykonują traktowane są jak sztuka. Nic więc dziwnego, że świetnie wykształceni absolwenci tych kierunków są na wagę złota. To nie oni poszukują pracy, to praca ich szuka.

A może kochasz podróżować lub marzysz o tym, by organizować międzynarodowe imprezy turystyczne? Technik organizacji turystyki czy technik hotelarstwa to poszukiwani pracownicy na rynku. W każdym zakątku świata są na wagę złota. I tak będzie przez następne lata, gdyż to od nich zależy jakość wypoczynku.

Sprawdź małopolskie szkoły, które kształcą m.in. w zawodach, takich jak: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik technologii żywności, technik usług kelnerskich, kelner, technik, cukiernik, kucharz, pracownik obsługi hotelowej, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, piekarz, pracownik pomocniczy gastronomii czy też przetwórca mięsa. To świetne zawody dla osób z pasją oraz talentem. Filmy o zawodach znajdziesz tutaj.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy