Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zapraszamy na Festiwal Zawodów 2024

Już 24 i 25 kwietnia odbędzie się XI Festiwal Zawodów. To niepowtarzalna okazja na dobre zaplanowanie kariery dla uczniów kończących szkoły podstawowe. Przygotowaliśmy dla nich możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe. Porad w dobrym zaplanowaniu kariery udzielać będą doradcy edukacyjno-zawodowi.

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców do udziału. Festiwal Zawodów odbędzie się 24 i 25 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO (Kraków, ul. Galicyjska 9). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a rejestracja jest dostępna na stronie  http://www.festiwalzawodow2024.pl

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Dlatego wszystkich uczniów, którzy ciągle zastanawiają się jaki zawód wybrać, zachęcamy również do skorzystania z dostępnej aplikacji zawodometr.pl. Warto wykonać test i poznać swoje mocne strony, a wyniki omówić z doradcą zawodowym na Festiwalu.

W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. Będą mogli również uczestniczyć w warsztatach tematycznych (są jeszcze miejsca http://festiwalzawodow2024.pl/warsztaty/)

Rodzicom uczniów dedykowany będzie w godz. 16:00-18:00 warsztat online z doradztwa edukacyjno-zawodowego pod nazwą „Rodzic wspiera, młodzież wybiera”. Warsztaty dostępne będą pod adresem: www.festiwalzawodow2024.pl/rodzic  

Festiwal Zawodów realizowany jest w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy