Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

stoiska festiwalowe prezentujące różne zawody

Za nami Festiwal Zawodów 2024

Podczas XI edycji wydarzenia przestrzeń targową EXPO Kraków odwiedziło ponad 12,5 tysięcy osób z całej Małopolski. Ofertę edukacyjną prezentowało 79 szkół ponadpodstawowych, szkoły wyższe kształcące w kierunkach medycznych, służby mundurowe oraz pracodawcy. Swoją propozycję kształcenia przedstawiały również nowotworzone Branżowe Centra Umiejętności.

Uczniowie szkół podstawowych mogli zaznajomić się z zawodami prezentowanymi przez wystawców branżowych stref festiwalowych. Drugiego dnia targów odbyło się spotkanie przedstawicieli Branżowych Centrów Umiejętności z Małopolski. Te nowotworzone publiczne lub niepubliczne placówki umożliwiające uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub zmianę takich kwalifikacji, a także placówki wspierające współpracę szkół i uczelni z pracodawcami. W Małopolsce powstaje 12 takich placówek. Jednym z wydarzeń towarzyszących Festiwalowi było również spotkanie przedstawicieli Regionalnej Rady Branżowej w obszarze medyczno-społecznym.

Na scenie głównej nie brakowało pokazów i prezentacji. Mogliśmy podziwiać m.in. prezentację zawodu logistyk w wykonaniu Zespołu Szkół Nr 1 im. św. R. Kalinowskiego w Krakowie. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie dał pokaz pt. "Karaoke z Meliorkiem".  Z kolei Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie przygotował prezentację pt. „Wybierz szkołę z zawodem, postaw na rzemiosło!”. Nie zabrakła również występów Cheerlederek.

Młodzież odwiedzająca targi, brała udział w warsztatach gastronomicznych z przygotowania i wypieku pizzy klasycznej i neapolitańskiej oraz charakteryzacji w świecie filmu. W godzinach popołudniowych, dla rodziców i opiekunów uczniów kończących szkołę podstawową, prowadzone były warsztaty online „Rodzic wspiera, młodzież wybiera”.

Organizatorem Festiwalu Zawodów było Województwo Małopolskie (Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego). Festiwal realizowany jest w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Zawodowa Małopolska, to operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski.

#FunduszeUE #praca #zawód #małopolska

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy