Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

XI edycja Festiwalu Zawodów w Małopolsce

XI edycja Festiwalu Zawodów w Małopolsce

W dniach 24 i 25 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2024.  Wydarzenie skierowane głównie do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej, organizowane jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Zawodowa Małopolska”.

Festiwal odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie, ul. Galicyjska 9, w godzinach 8.00 – 15.30. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 24 kwietnia o godz. 11:00. W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, a także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbędą się w formie online warsztaty zawodoznawcze dla rodziców, podczas których zostaną przedstawione treści dotyczące wsparcia młodego człowieka w wyborze ścieżki zawodowej.
„Zawodowa Małopolska” to dofinansowana z Funduszy Europejskich operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy