Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Wystartował Festiwal Zawodów

Rozpoczął się dziesiąty Festiwal Zawodów – coroczne targi małopolskiej edukacji zawodowej. W EXPO Kraków na uczniów kończących szkoły podstawowe czekają pokazy ponad 150 zawodów z ponad 80 szkół, służby mundurowe, pracodawcy oraz doradcy zawodowi. Festiwal odwiedzać można 26 i 27 kwietnia od godziny 8.00 do 15.30.

Młodzi ludzie, którzy już wkrótce wybiorą swoją dalszą ścieżkę edukacyjną, mogą poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w różnych zawodach. Czekają na nich nowoczesne stoiska przygotowane przez szkoły zawodowe wspólnie z przedsiębiorcami. O możliwościach znalezienia zatrudnienia oraz kompetencjach, jakie obecnie są potrzebne do pracy w zawodach opowiedzą przedsiębiorcy z różnych branż.

Dla tych uczniów, którzy nie mogą przyjechać na Festiwal do Krakowa, w godzinach od 10:00 do 13:00 na stronie internetowej zawodowa.malopolska.pl dostępna będzie relacja z Festiwalu. Tematyczne programy zawodoznawcze poprowadzą Katarzyna Cichopek i Tomasz Wolny oraz Agnieszka Dziekan i Mateusza Szymkowiak. Linki bezpośrednie do relacji – live 26 kwietnia oraz live 27 kwietnia. Ponadto 27 kwietnia program doradczy dla rodziców pt. „Rodzic wspiera, młodzież wybiera” - live 27 kwietnia od 14.00.

W EXPO Kraków można zobaczyć prezentacje w strefach tematycznych – ponad 100 stoisk wystawienniczych (Hala Wisła oraz Hala Dunaj).

 • strefa turystyczno-gastronomiczna: 16 stoisk
 • strefa handlowo usługowa: 17 stoisk
 • strefa elektryczno-informatyczna: 14 stoisk
 • strefa mechaniczno-transportowa: 7 stoisk
 • strefa medyczno-społeczna: 8 stoisk (w tym 4 uczelnie medyczne)
 • strefa rolno-leśna z ochroną środowiska: 6 stoisk
 • strefa budowlana i energetyczno-chemiczna: 13 stoisk
 • strefa służb mundurowa (Karpacki Oddział Straży Granicznej, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Krakowie, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Straż Miejska Miasta Krakowa, Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze)
 • strefa pracodawców/przedsiębiorców
 • 5 stanowisk doradców zawodowych
 • stoisko Województwa Małopolskiego
 • pokazy tematyczne na scenie

W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na kadry i specjalistów z sektora ochrony zdrowia, warto zwrócić uwagę na zawody medyczne w strefie medyczno-społecznej, gdzie swoją ofertę prezentują medyczne szkoły policealne i szkoły wyższe. Udział w targach zapowiedzieli przedstawiciele z regionów partnerskich Delegacja z Regionu Auvergne-Rhône-Alpes oraz Turyngii i Słowacji.

Festiwal Zawodów jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem honorowy Ministra Edukacji i Nauki, a patronat korporacyjny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A.

Festiwal Zawodów jest częścią kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowanego przez samorząd województwa małopolskiego od 2012 r. Działania z zakresu orientacji zawodowej są częścią projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego liderem jest Województwo Małopolskie – Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy