Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dekoracja

Wyjazd do Brukseli w zasięgu ręki! – II edycja konkursu „Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!”

Masz więcej czasu, by zwiększyć swoją szansę na wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Termin składania projektów biznesowych w konkursie „Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!” został wydłużony do 19 stycznia.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z  Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego i Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości zapraszają do udziału w II edycji konkursu „Bądź nowoczesnym Przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!”.

  • Termin zgłoszenia projektów został wydłużony do 19 stycznia 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników konkursu przez Komisję konkursową nastąpi do 15 lutego 2024 r.
  • Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu w dniu 28 lutego 2024 r.

Celem Konkursu jest umacnianie świadomości ekonomicznej i społecznej, rozwijanie umiejętności współpracy i myślenia projektowego, a także promocja postaw inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych. Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie na szablonie modelu biznesowego (Business Model Canvas) projektu struktury biznesplanu dla innowacyjnego pomysłu biznesowego opracowanego przez 3-osobowe zespoły pod opieką nauczyciela. Dziesięć zespołów, których projekty uzyskają największą liczbę punktów, zaprezentują je Komisji Konkursowej.

Nagrodą za zajęcie I, II i III miejsca dla wszystkich członków zespołu przygotowującego projekt wraz z opiekunem jest kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie!

Dodatkowych informacji udziela: Bogusława Bebak, Nauczyciel konsultant, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. (+48) 33 844 43 14 w. 40

Regulamin i więcej informacji znajdują się tutaj.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy