Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Usterka

Do warsztatu samochodowego zgłosił się klient w celu sprawdzenia stanu technicznego układu zawieszenia pojazdu. Zadaniem uczestników konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w dyscyplinie motoryzacyjnej – przyszłych techników pojazdów samochodowych i mechaników pojazdów samochodowych – była naprawa uszkodzonego samochodu.

Podczas wykonywanego pomiaru geometrii układu zawieszenia samochodu, diagnosta stwierdził deformacje lewego wahacza kół osi przedniej pojazdu uniemożliwiającą poprawne ustawienie geometrii zawieszenia. Po wykonaniu pomiarów, przedni lewy wahacz został zakwalifikowany do wymiany. Uczestnicy konkursu musieli wymontować kompletny wahacz i wymienić go na nowy oraz wypełnić kartę naprawy pojazdu. Podczas wykonywania zadania ocenie podlegało również przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Konkurencja dla branży motoryzacyjnej odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie. Wręczenie nagród oraz podsumowanie praktycznych zmagań zawodników odbędzie się 30 marca 2023 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji wybrane szkoły zawodowe, instytucje i firmy.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy