Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

To zawody dla miłośników przyrody, zwierząt i środowiska!

Kochasz zwierzęta duże i małe? Bliska jest Ci troska o naturę? Chcesz być specjalistą w zakresie organizowania, koordynowania i samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w agrobiznesie? A może wolisz przygotowywać, urządzać i pielęgnować tereny zielone zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich? Poznaj zawody ze strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiska.

Małopolskie szkoły zaprezentowały kształcenie w zawodach, takich jak: technik weterynarii, technik ochrony środowiska, technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, technik hodowca koni, technik rolnik, technik leśnik, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Filmy o zawodach znajdziesz tutaj.

Jeśli Twoim marzeniem jest praca ze zwierzętami, to zawód technika weterynarii może okazać się świetnym wyborem. Przyszli technicy weterynarii uczą się jak badać stan zdrowia i higienę zwierząt, sposobów zapobiegania chorobom zwierząt i ich zwalczania oraz wykonywać zabiegi sanitarno-weterynaryjne. Z kolei jako technik leśnik możesz podjąć pracę w lasach państwowych czy parkach narodowych, jak również w wielu przedsiębiorstwach, które potrzebują profesjonalistów w zakresie gospodarki leśnej. Technik leśnik zajmuje się m.in. szeroko pojętą ochroną lasu oraz edukacją przyrodniczą. To dobry i nowoczesny zawód, a także pewna praca. A jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i posiadasz wyobraźnię przestrzenną możesz wybrać zawód architekta krajobrazu. A może chcesz zostać technikiem ogrodnikiem? To zawód dla osób lubiących prace ręczne i kontakt z naturą, a dodatkowo cierpliwych, sumiennych i dokładnych.

Pragniesz przeciwdziałać zanieczyszczeniu lasów, powietrza, rzek oraz rosnącej emisja gazów cieplarnianych? Nad sposobami zapobiegania dalszej degradacji środowiska naturalnego pracują specjaliści od ochrony środowiska.

Filmy o zawodach ze strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiska powstały we współpracy z szkołami i placówkami prowadzącymi kształcenie w tym obszarze, w szczególności z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Hańczowej, Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, Zespołem Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Zespołem Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy