Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Tartaletki z kremem owocowym i bezą szwajcarską

Najsłodsza dyscyplina konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”, odbyła się 2 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach.

Uczestnicy wykonywali 8 sztuk tartaletek z ciasta kruchego, obowiązkowo stosując krem owocowy i bezę szwajcarską. Zakres czynności obejmował wykonanie ciasta, wypiek korpusów, sporządzenie kremów oraz dekorację wyrobów. Tym razem jury miało wyjątkowo przyjemne zadanie oceniając tak smaczne i piękne wypieki. Oprócz oceny organoleptycznej, oceniano recepturę, dobór składników, przestrzeganie zasad bhp, porządek, estetykę powstałego wyrobu, oraz sposób dekoracji. W tej dyscyplinie udział mogli wziąć uczniowie małopolskich szkół kształcący się w zawodzie o profilu cukierniczym lub gastronomicznym (np. cukiernik, technik technologii żywności).

dekoracja

Wręczenie nagród oraz podsumowanie praktycznych zmagań zawodników odbędzie się 30 marca 2023 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego. Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji wybrane szkoły zawodowe, instytucje i firmy.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy