Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dekoracja

Ruszyły przygotowania do Mundialu Zawodów w Lyonie

Znamy reprezentanta Małopolski podczas tegorocznego Mundialu w Lyonie. Będzie to Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w Tarnowie – zdobywca odznaki „Złota Szkoła 2023” oraz najlepsze technikum subregionu tarnowskiego w branży mechaniczno-elektrycznej. 18 października z udziałem Marty Malec-Lech, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, odbyło się spotkanie poświęcone prezentacji szkoły na targach w Lyonie.

Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w Tarnowie to laureat odznaki „Złota Szkoła 2023”  Ogólnopolskiego Rankingu Techników „Perspektywy 2023” oraz zdecydowany lider w swojej branży. Podczas spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, omówiono kluczowe aspekty związanych z uczestnictwem uczniów w targach oraz zakres tematyczny prezentacji. Podczas Mundialu, który odbywać się będzie w dniach 14-17 grudnia 2023 r., nasz region zaprezentuje stoisko poświęcone robotyce.

układ stoiska, robot Astorino, robot URC

Małopolska uczestniczy w targach edukacyjnych od 2002 roku w ramach współpracy między regionem Auvergne-Rhône-Alpes a Województwem Małopolskim w zakresie edukacji. Spotkania w Lyonie są organizowane w formie targów ekspozycyjnych, gdzie na poszczególnych stoiskach uczniowie prezentują zawody, które w przyszłości będą wykonywać. Głównym celem Mundialu Zawodów jest prezentacja i promocja zawodów charakterystycznych dla danego regionu.

W tym roku Województwo Małopolskie będzie uczestniczyło w targach edukacyjnych w Lyonie po raz dwudziesty. Zobacz relację z udziału Małopolski w Mundialu w 2022 roku.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy