Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Ruszyły kursy na prawo jazdy kategorii B dla uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie nowotarskim

Ruszyły kursy na prawo jazdy kategorii B dla uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie nowotarskim

Wystartowała pierwsza w tym roku edycja kursów tematycznych dających dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia i kompetencje uczniom szkół ponadpodstawowych w województwie małopolskim.

W kursach, które kierowane są w pierwszej kolejności do uczniów kształcących się na terenie, gdzie kwota wsparcia ze środków zewnętrznych przypadającą na jednego ucznia jest poniżej i na granicy średniej wojewódzkiej, weźmie udział ponad 70 uczniów kształcących się w 8 liceach i technikach w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Krościenku nad Dunajcem, Jabłonce i Lipnicy Wielkiej w powiecie nowotarskim.

W ramach nieodpłatnych kursów uczniowie mają zapewnione zajęcia teoretyczne odbywające się w szkole, szkolenie praktyczne, którego wymiar standardowy powiększony jest o 6 dodatkowych godzin jazdy, oraz pokrycie kosztów egzaminów państwowych. Cykl szkoleń potrwa do końca roku szkolnego. Kurs oraz egzamin w całości finansowany jest z Funduszy Europejskich.

Kursy na prawo jazdy kategorii B realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2020-2023.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy