Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Rusza budowa BCU w Andrychowie

Rusza budowa BCU w Andrychowie

Przy CKZiU w Andrychowie powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie spedycji. Powiat otrzymał 12 milionów złotych na ten cel.
7 czerwca 2024 r. została uroczyście podpisana umowa z Przedsiębiorstwem budowlanym FRAKTAL sp. z o.o. na budowę Branżowego Centrum Umiejętności w przy CKZiU w Andrychowie. Licznie przybyli zaproszeni goście wbili symboliczną „pierwszą łopatę”.

Budowa Branżowego Centrum Edukacyjnego w Andrychowie to jedna z kluczowych inwestycji, mająca na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego o zasięgu ogólnokrajowym. Centrum będzie oferować nowoczesne zaplecze edukacyjne, w tym specjalistyczne pracownie m.in. spedycji drogowej i telematyki, symulacji obsługi spedycyjnej, procesów spedycyjnych, spedycji intermodalnej. Projekt zakłada stworzenie miejsca, które nie tylko będzie służyć młodzieży, ale również dorosłym pragnącym podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.
Inwestycja w Branżowe Centrum Edukacyjne jest również znaczącym krokiem w kierunku przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki poprzez zapewnienie przestrzeni dla innowacyjnej i trwałej współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach kształcenia zawodowego, a także wdrożenie koncepcji doskonałości zawodowej w polskim systemie kształcenia zawodowego. Dzięki tej inicjatywie Andrychów ma szansę stać się ważnym ośrodkiem edukacyjnym i zawodowym w kraju.

W Małopolsce realizowanych będzie 12 projektów Branżowych Centrów Umiejętności, specjalizujących się w kształceniu w 11 dziedzinach.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy