Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Rozpoczęły się kursy komputerowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Rozpoczęły się kursy komputerowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Po kursie prawa jazdy kat. B ruszyły kolejne kursy dające dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia i kompetencje uczniom szkół ponadpodstawowych w województwie małopolskim. Tym razem, biorąc pod uwagę konieczność inwestowania w rozwój kompetencji cyfrowych, zaproponowaliśmy młodzieży możliwość udziału w trzech kursach w standardzie ECDL.

Z zakresu:

  • podstaw programowania,
  • tworzenia i edycji stron internetowych,
  • edycji obrazów.

Wszystko to w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020.

Dotychczas zajęcia rozpoczęło 90 osób ze szkół w Nowym Sączu, Bobowej, Gorlicach i Ciężkowicach (p. tarnowski). Docelowo, w tegorocznej edycji kursów udział weźmie 180 uczniów (po 60 uczestników w każdym z trzech kursów) z Nowego Sącza, powiatu gorlickiego, powiatu tarnowskiego i powiatu tatrzańskiego.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach i prowadzone są w formule on-line w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu dedykowanej platformy, co pozwala na maksymalną efektywność i indywidualne podejście do każdego ucznia. Po zakończeniu kursu uczestnicy przystąpią do egzaminu wewnętrznego, a następnie mają zapewniony udział w egzaminie zewnętrznym, którego zaliczenie będzie potwierdzeniem nabycia kompetencji i kwalifikacji.

Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w kursie, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy