Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Rozpoczęcie zajęć on-line w ramach komponentu zawodowego Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

29 września 2021 r. w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, rozpoczęły się pierwsze zajęcia z obszaru języka angielskiego zawodowego skierowane do uczniów techników z Województwa Małopolskiego.

Język angielski zawodowy to jeden z 7 obszarów, realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, którego jednym z komponentów jest Małopolska Chmura Edukacyjna. Idea ta zakłada współpracę pomiędzy uczelniami a szkołami zawodowymi z Małopolski, dzięki której uczniowie, zyskują wiedzę wykraczającą poza podstawę programową. Zajęcia prowadzone są w formie on-linowej w każdej ze szkół uczestniczących w projekcie.

Nauczyciele akademicy odpowiedzialni za obszar język angielski zawodowy z Uniwersytetu Pedagogicznego, jak co roku, zaprosili uczniów na pierwsze zajęcia na uczelnię. Zajęcia odbyły się w Auli i miały charakter gry terenowej, w której uczniowie mogą zdobywać punkty. Udział w grze będzie kontynuowany w trakcie roku szkolnego już w formule on-line. Dzięki tej współpracy z uczelnią uczniowie mają szanse podwyższyć swoje kompetencje językowe.

Język angielski zawodowy, to obszar który cieszy się największą popularnością. Przynależy do niego aż 5 grup on-linowych, a w każdej z nich uczniowie z około 5-7 szkół. Każda z grup będzie łączyć się co dwa tygodnie z uczelnią za pomocą sprzętu wykorzystującego nowoczesne technologie. Dzięki temu bezpośrednia komunikacja pomiędzy szkołami a uczelniami ma miejsce w czasie rzeczywistym.

W tym roku z uwagi na sytuację związaną z ograniczeniami dotyczącymi zachowywania ostrożności w związku z nadal panującą pandemią, zajęcia odbywały się w formie hybrydowej – do Krakowa przyjechała część szkół a inne, również biorące udział w projekcie, połączyły się on- line.  

Od 4 października br., poza językiem angielskim zawodowym prowadzonym przez Uniwersytet Pedagogiczny, rozpoczynają się zajęcia on-line realizowane w pozostałych obszarach tematycznych:

  • środowisko, żywność - obszary tematyczne prowadzone przez Uniwersytet Rolniczy;
  • elektryczno-elektroniczny - obszar tematyczny prowadzony przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie;
  • mechaniczno-mechatroniczny - obszar tematyczny prowadzony przez Akademią Górniczo-Hutniczą i Uniwersytet Pedagogiczny;
  • budownictwo - obszar tematyczny prowadzony przez Politechniką Krakowską;
  • turystyka - obszar tematyczny prowadzony przez Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Zajęcia on-line realizowane będą aż do czerwca 2022 r.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy