Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dania konkursowe

Pstrąg ojcowski i dziki łosoś z korzenną nutą

Było smacznie, kolorowo i aromatycznie. 23 lutego w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie odbyła się kolejna konkurencja wielobranżowego konkursu zawodowego „Mam zawód. Mam fantazję”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zimnej zakąski i dania głównego z pstrąga ojcowskiego i dzikiego łososia z korzenną nutą, na podstawie opracowanej przez siebie receptury.  Uczestnicy obowiązkowo musieli również wykorzystać do swojego dania produkt tradycyjny z Małopolski.

Jury, w którego składzie znalazł się włoski szef kuchni Leo Primi, przy wystawianiu oceny brało pod uwagę wiele czynników np. atrakcyjność potrawy, dobór technik, narzędzi i metod wykonania czy wrażenie estetyczne. Oczywiście najwięcej punktów można było otrzymać za odbiór smakowy potrawy.

Biorąc udział w konkurencjach zawodowych uczniowie mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, skonfrontowania ich z przedstawicielami innych szkół oraz poznania bazy i zaplecza dydaktycznego innych placówek. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Wielobranżowy konkurs zawodowy jest skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce. Organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy czyli małopolskie szkoły zawodowe.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy