Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Promesy na zakup sprzetu do nauczania zdalnego dla powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego

W Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej Marta Malec-Lech z zarządu województwa wręczyła promesy na zakup sprzętu do nauczania zdalnego, dla szkół kształcących zawodowo w powiatach tarnowskim i dąbrowskim. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd województwa małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa. W niej stworzono pakiet edukacyjny warty blisko 35 mln zł. W ramach tego pakietu uczniowie z Małopolski otrzymają sprzęt komputerowy do nauki zdalnej za kwotę prawie 540 tys. zł. Łącznie zakupiono 174 laptopy i komputery.

Łączna wartość przekazanych komputerów dla powiatu tarnowskiego wynosi około 119 tys. zł (kwota dofinansowania 107 tys. zł). Zakupiono 34 sztuki dla szkół ponadpodstawowych w Ryglicach, Zakliczynie, Żabnie i Wojniczu. Analogicznie wygląda pomoc finansowa w powiecie dąbrowskim. 34 komputery trafią do szkół w Dąbrowie Tarnowskiej, Brniu i Szczucinie.

W wydarzeniach wzięli udział Roman Łucarz, starosta tarnowski, Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski oraz reprezentanci szkół zawodowych, do których dostarczany jest sprzęt komputerowy.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy