Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Otrzymaliśmy odznaczenie "Inspirator Kariery"

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2020. Tytuł „Inspirator Kariery 2020”, w kategorii samorząd, przyznano Departamentowi Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Przyznany tytuł stanowi uznanie za szczególne osiągnięcia Departamentu Edukacji Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w tym za realizowane, szeroko zakrojone projekty i wdrożone rozwiązania na rzecz doskonalenia kształcenia zawodowego - czytamy w uzasadnieniu. Inspirator Kariery to konkurs propagujący dobre praktyki w obszarze edukacji zawodowej. Tytuł Inspiratora Kariery przyznawany jest za profesjonalizm oraz wysokie standardy działania w tej dziedzinie. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: edukacja, samorząd i biznes.

Instytut Pracy i Kariery, organizator konkursu, wyróżnia tych przedstawicieli środowiska samorządowego, edukacyjnego i biznesowego, którzy szczególnie zaangażowali się w doskonalenie kształcenia zawodowego. 7 maja 2021r. statuetkę dla Małopolski odebrała Agata Suszczyńska, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zobacz wydanie kwartalnika "Kierunek Kariera" poświęcone edukacji zawodowej, w którym pzedstawiono przykłady dobrych praktyk, którymi podzielili się przedstawiciele szkolnictwa, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji rynku pracy i biznesu. Każdy z artykułów tego numeru udowadnia, że wartość praktyki i doświadczenia jest nieoceniona.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy