Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dekoracja

Odkrywcy i badacze zabytków, legend oraz tradycji Krakowa

Pozbawieni telefonów komórkowych, wyposażeni w mapę i notatnik odkrywcy, mieli w półtorej godziny znaleźć kluczowe punkty na trasie Starego Miasta i pozyskać cenne informacje, a następnie zmierzyć się z krzyżówką, kalamburami i zagadkami. 28 lutego odbyła się kolejna konkurencja konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”. Było bardzo intensywnie, ale też wesoło.

To wymagające wiedzy, orientacji przestrzennej, umiejętności czytania mapy zadanie konkursowe opracowali pedagodzy w Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie. Na początku dwuosobowe drużyny, korzystając z planu miasta, wyruszyły w trasę mając do uzupełnienia notatnik odkrywcy, w którym znajdywały się pytania i polecenia. Po powrocie krzyżówka sprawdzająca wiedzę uzyskaną podczas rajdu po Starym Mieście. Później kalambury z zakresu legend, tradycji i znanych ludzi związanych z Krakowem. A na końcu próba rozpoznania znanych i mniej znanych 20 zabytków miasta.

„Kraków znany i nieznany – zostań odkrywcą i badaczem zabytków, legend i tradycji miasta” to tytuł tegorocznej konkurencji dla branży turystycznej i hotelarskiej. Po eliminacjach teoretycznych, w części praktycznej konkursu, zmagało się 6 najlepszych drużyn. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji wybrane szkoły zawodowe, instytucje lub firmy.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy