Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zdjęcie pamiątkowe, na obrazku Marta Malec-Lech - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego,  Andrzej Potępa - starosta brzeski, Rafał Cichoński – Dyrektor Zespół Szkół w Czchowie, Jerzy Soska - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz Dorota Jedlińska - Dyrektor Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku.

Nowe laptopy rozdane

69 laptopów otrzymały szkoły zawodowe z terenu powiatu brzeskiego. Sprzęt o łącznej wartości ponad 211 tysięcy złotych przekazała, w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego, Marta Malec-Lech, Członek ZWM.

Dotychczas w powiecie brzeskim zakupiono 46 laptopów dla szkół, w tym rozdaniu kolejnych 69 nowych urządzeń zostało przekazane do Zespołu Szkół w Czchowie, który otrzymał 24 laptopy. 25 urządzeń trafiło do Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, a 20 do Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez uczniów zarówno do realizacji zajęć z podstawy programowej, w trakcie egzaminów oraz innych form edukacyjnych prowadzonych w formule zdalnej lub stacjonarnej. Laptopy będą mogły być użyczane uczniom i pedagogom  przez cały okres trwania nauki.

W ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, każda szkoła w naszym regionie, która zgłosiła zapotrzebowanie sprzętowe, otrzymała pomoc. W ramach komponentu pakietu edukacyjnego MTA związanego z zakupem sprzętu komputerowego dla uczniów szkół, które kształcą zawodowo w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”, został dostarczony sprzęt komputerowy do nauczania zdalnego na kwotę ponad 3,8 mln zł – łącznie zakupionych zostało 1 297 laptopów i komputerów typu „all in one” oraz inny sprzęt/wyposażenie TIK dla uczniów i szkół.

Z rąk Marty Malec-Lech, Członka ZWM oraz starosty brzeskiego Andrzej Potępy, sprzęt odebrali Rafał Cichoński – Dyrektor Zespół Szkół w Czchowie, Jerzy Soska - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz Dorota Jedlińska - Dyrektor Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy