Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Modelowanie i druk 3D

Przyszli technicy grafiki i poligrafii cyfrowej, technicy informatyki, technicy pojazdów samochodowych i technicy mechanicy współzawodniczyli w modelowaniu 3D. Konkurencja z tej dyscypliny odbyła się 21 lutego w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni.

Konkurencja polega na zaprojektowaniu modelu 3D ramienia koparki w programie Fusion 360 oraz jego złożenie w tym programie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami modelowania 3D oraz sprawną obsługą programu. Komisja konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” oceniała poprawność modelowania ramienia na podstawie rysunku technicznego oraz poprawność zachowania połączonych komponentów części nieruchomych i ruchomych ramienia koparki.

Najlepsi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostaną nagrodzeni. Wręczenie nagród oraz podsumowanie praktycznych zmagań zawodników odbędzie się 30 marca 2023 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego.

„Modelowanie i druk 3D” to tytuł konkurencji zawodowej tegorocznej edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”. Po eliminacjach teoretycznych, w części praktycznej konkursu, zmagało się 6 najlepszych drużyn. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji wybrane szkoły zawodowe, instytucje i firmy.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy