Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Agata Suszczyńska, zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Młodzież szkół ponadpodstawowych doskonali swoje umiejętności graficzne i fotograficzne

18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie już po raz 14 rozdano nagrody w Międzynarodowym Konkursie Graficznym, którego tematem było tym razem młodzieżowe słowo roku 2022 –„Essa”. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęła rekordowa ilość prac - 350, z wielu miast Polski oraz z zagranicy m.in. Bratysławy, Lwowa czy Ołomuńca.

Konkurs, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja artystycznej fotografii cyfrowej i grafiki reklamowej, daje możliwość zaprezentowania spojrzenia młodych ludzi na otaczającą ich rzeczywistość i pokazania swoich umiejętności i kreatywności. Jury, pod przewodnictwem Pana Ziemowita Kościelnego, prodziekana Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. J. Tischnera, miało niełatwe zadanie, by wskazać te najlepsze.

W uroczystości obok Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Pana Artura Paska, przedstawili Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, przedsiębiorców z branży poligraficzno – fotograficznej, udział wzięła także Pani Agata Suszczyńska, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, która podkreślała znaczenie wieloletniej współpracy w zakresie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego pomiędzy Zespołem Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza a Województwem Małopolskim, współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami, a także pasji, która jest kluczem do odniesienia sukcesu zawodowego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizator konkursu - Zespół  Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie kształci w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów, technik reklamy, technik procesów drukowania, technik procesów introligatorskich, fotograf (szkoła branżowa), operator procesów introligatorskich (szkoła branżowa), drukarz offsetowy (szkoła branżowa).

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy