Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

hala targów z dziennikarzami prowadzącymi Studio Zawodów podczas programu "pytanie na śniadanie"

Media o Festiwal Zawodów 2022

Za nami kolejna, dziewiąta edycja Festiwalu Zawodów - wydarzenia będącego zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim.

Tegoroczna odsłona, realizowana w nowej hybrydowej formule, zgromadziła w dniach 26 i 27 kwietnia br. w TAURON Arenie Kraków 16 tysięcy uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej, a często także decydujących o wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu.  Dodatkowo ponad 7 tysięcy osób: uczniów, rodziców, nauczycieli oglądało w mediach społecznościowych program Studia Zawodów transmitowany on-line, zawierający relację z targów prowadzonych na żywo.

Nowoczesne interaktywne stoiska przygotowane przez szkoły zawodowe oraz szkoły i uczelnie medyczne z Małopolski, wspólnie z przedsiębiorcami, dały młodym ludziom pogląd na możliwości edukacyjne regionu i perspektywy zawodowe. Podczas wydarzenia uczniowie i ich rodzice mogli nie tylko zapoznać się z ofertą szkół branżowych techników oraz szkół i uczelni medycznych z Małopolski i przedsiębiorców, ale także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, odwiedzić stoiska obecnych na Festiwalu służb mundurowych – Straży Granicznej, Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Festiwal Zawodów odbił się szerokim echem w mediach. Informacje o wydarzeniu mogliśmy zobaczyć w programach:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programów.

Festiwal Zawodów to przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy