Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

pamiątkowe zdjęcie delegacji województwa na tle stoiska

Małopolska na Mundialu Zawodów w Lyonie

Tarnowskie Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila reprezentowało Małopolskę podczas Mundialu Zawodów w Lyonie w  dniach od 14 do 17 grudnia. Uczniowie prezentowali interaktywne stoisko poświęcone robotyce.

Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w Tarnowie jest zdobywcą odznaki „Złota Szkoła 2023” w Ogólnopolskim Rankingu Techników „Perspektywy 2023” oraz najlepszym technikum subregionu tarnowskiego w branży mechaniczno-elektrycznej.

Mundial Zawodów odbywa się w formie targów ekspozycyjnych, gdzie na poszczególnych stoiskach uczniowie prezentują zawody, które będą wykonywać. Reprezentantami szkół są przede wszystkim uczniowie, studenci, nauczyciele oraz specjaliści zajmujący się przygotowaniem do wyboru zawodu. Mundial Zawodów umożliwia zapoznanie i przygotowanie uczniów do wyboru zawodu, poznania zasad i możliwości współpracy szkół z podmiotami gospodarczymi, w których organizowane są praktyki zawodowe.

Udział w Mundialu Zawodów pozwala na prezentację rozwiązań stosowanych w małopolskiej edukacji, prezentację oferty edukacyjnej oraz projektów służących właściwej orientacji zawodowej. Jest również doskonałą okazją do wymiany  doświadczeń oraz dobrych praktyk, porównania standardów kształcenia obowiązujących w różnych regionach i nawiązania współpracy miedzy szkołami.

Województwo Małopolskie uczestniczy w Mundialu Zawodów w Lyonie od 2002 r. na mocy porozumienia zawartego 21 czerwca 2001 r. o współpracy pomiędzy Województwem Małopolskim a Regionem Rhône-Alpes w Republice Francuskiej.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy