Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dekoracja

Małopolska „Innowacyjnym Samorządem 2023”

Województwo Małopolskie w konkursie „Innowacyjny samorząd 2023” Serwisu Samorządowego PAP otrzymało II miejsce za projekt "Hurtownia Danych, Business Intelligence, Otwarte Dane" oraz wyróżnienie za aplikację ZAWODOMETR. Gala wręczenia nagród odbyła się 26 maja w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Była to już 4. edycja wydarzenia, które promuje nowatorskie przedsięwzięcia realizowane przez samorządy. Nagrody odebrała Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Małopolska została wyróżniona i nagrodzona jako innowacyjny samorząd województwa na poziomie krajowym. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze wysiłki w dziedzinie innowacyjności i rozwoju są docenione. Dziękuję pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za ich ciężką pracę i zaangażowanie w rozwój naszego województwa. Oczywiście na pewno będziemy dążyć do jeszcze większych osiągnięć i innowacyjnych rozwiązań w naszym województwie – powiedziała Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że ZAWODOMETR.PL to test zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Łączy zabawę z wartościową wiedzą poznawczą. Aplikacja przeznaczona jest dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, niemniej jest narzędziem z którego pomocniczo skorzystać może każdy rodzić, opiekun czy doradca zawodowy. Osoba, która wykonała test, z wyników dowiaduje się m.in. które – miękkie i twarde – kompetencje stanowią jej mocne strony oraz w jakich typach szkół, kierunkach i zawodach powinna kontynuować naukę. Aplikacja jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Marta Malec-Lech podczas odbioru nagrody

Podczas Gali poznaliśmy zwycięzców w sześciu kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta duże (powyżej 200 tys. mieszkańców), powiaty oraz samorządy województw. Do konkursu zgłoszono 244 projekty. Celem konkursu Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej jest docenienie kreatywnych samorządów i jednocześnie inspiracja innych.

Konkurs został objęty honorowym patronatem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Patronatu udzieliły także Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz: Govtech Polska, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Unia Metropolii Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Unia Miasteczek Polskich. Partnerami strategicznymi konkursu są: Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., PLAY oraz Anwil Grupa ORLEN. 

Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniamy i nagradzamy najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Konkurs przebiega w sześciu kategoriach, w każdej z nich przyznawana jest nagroda główna i dwa wyróżnienia.

dekoracja

Kapitułę konkursu w roku 2023 tworzyli: redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP Anna Banasik, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich Rudolf Borusiewicz, prezes Unii Miasteczek Polskich Grzegorz Cichy, prof. Stanisław Łobejko - Szkoła Główna Handlowa, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska, dr Tomasz Pilewicz - Szkoła Główna Handlowa, dyrektor biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Gmin Wiejskich RP Leszek Świętalski. 

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy