Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

warsztaty szkolne, na środku samochód osobowy, wokół widzowie

Nowoczesne maszyny do nauki zawodu dla uczniów w Brzesku

Ponad 200 tysięcy zł to wartość zakupionych ze środków unijnych maszyn i urządzeń służących do praktycznej nauki zawodu dla uczniów powiatu brzeskiego.

Nauka zawodu na nowoczesnym sprzęcie ułatwi młodzieży przechodzenie z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia.

Baza Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, popularnie zwanego „Zielonką”, wzbogaciła się o: podnośnik dwukolumnowy, linię diagnostyczną, urządzenie do geometrii kół, samochód osobowy, wyważarkę do kół, montażownicę do kół, podnośnik pneumatyczny typu bałwanek, podnośnik hydrauliczny typu żaba, próbnik do ustawiania wtrysków, zlewarko-wysysarka do oleju, hydrauliczny ściągacz sprężyn, podnośnik do skrzyni biegów, cęgi pomiarowe AC-DC, ręczny wózek paletowy oraz multimetry cyfrowe. Korzystający z nowych urządzeń uczniowie będą mogli nabywać praktyczne umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, co z kolei przyczyni się do zwiększenie ich praktycznych umiejętności zawodowych oraz zwiększy szanse na szybkie znalezienie dobrej pracy.

Oficjalne przekazanie nowego zaplecza technodydaktycznego dla Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku odbyło się 10 lutego z udziałem Marty Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Sprzęt został zakupiony z dofinansowanego ze środków europejskich projektu „Fachowcy w swojej branży”, którego wartość wynosi ponad 4 mln zł. W ramach działań projektowych przewidziano również kursy i staże zawodowe, stypendia oraz studia podyplomowe dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

 
Województwo Małopolskie od lat stawia na rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego, ściśle powiązanego z oczekiwaniami rynku pracy. Korzystając z możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie na wsparcie kształcenia zawodowego w latach 2014-2020 zakontraktowało środki w wysokości ok. 360 mln zł

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy