Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie

kierunki kształcenia

 • Technik żywienia i usług gastronomicznych
 • Technik informatyk
 • Technik budownictwa
 • Technik architektury krajobrazu
 • Technik usług kelnerskich
 • Kucharz
 • Cukiernik

O Nas

Technikum Nr 2 im. Studenckiego Komitetu Solidarności, Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Krakowie. W naszej szkole kształcimy młodzież w zawodach z branży budownictwa, gastronomii, informatyki i architektury krajobrazu. Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją. Uczniowie naszej szkoły realizują zajęcia pod okiem doświadczonej kadry pedagogicznej. Dbamy o dobrą atmosferę i staramy się zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki do zdobycia dobrego zawodu.

Nasze zawody w budownictwie to:Na fotografii uczniowie z grami i puzlami pozują wśród świątecznych dekoracji.

 • technik budownictwa
 • technik sieci sanitarnych
 • technik architektury krajobrazu
 • monter instalacji sanitarnych

Nasze zawody w informatyce:

 • technik informatyk

Nasze zawody w gastronomii:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik usług kelnerskich
 • kucharz
 • cukiernik

Największe osiągnięcia

Nasza szkoła może pochwalić się znakomitymi wynikami uczniów na egzaminach zawodowych. Realizujemy efektywne programy praktyk zawodowych, a nasza współpraca z lokalnymi firmami umożliwia uczniom zdobycie praktycznych umiejętności i doświadczenia w swoich dziedzinach. Aktywnie angażujemy się w projekty społeczne, promując wartości społeczne i charytatywne. Nasza szkoła kształtuje nie tylko umysły ale również serca uczniów.

Perspektywy zawodowe absolwentówUczniowie gotują pod nadzorem Kurta Schellera

Absolwenci naszej szkoły mają doskonałe perspektywy zawodowe w branżach specjalistycznych, związanych bezpośrednio z ich kierunkiem edukacyjnym.

Absolwenci kierunku technik informatyk mogą pracować jako programiści, administratorzy systemów, specjaliści ds. bezpieczeństwa IT czy analitycy danych. Specjalizują się również w administrowaniu sieciami komputerowymi, co jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania firm i organizacji. Praca w dziale wsparcia technicznego to kolejna atrakcyjna opcja, gdzie absolwenci mogą udzielać pomocy użytkownikom w rozwiązywaniu problemów związanych z sprzętem i oprogramowaniem. Dla ceniących niezależność istnieje opcja pracy jako freelancer w dziedzinie programistyki czy usług administracyjnych.

Absolwenci kierunku kucharz, cukiernik lub technik żywienia i usług gastronomicznych mogą pracować w restauracjach, hotelach czy cateringu, tworząc wykwintne dania i podnosząc jakość gastronomiczną miejsc, w których pracują. Opanowanie umiejętności z zakresu żywienia pozwala na pracę jako specjaliści ds. zdrowego odżywiania, wspierając innych w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach publicznych, doradzając w kwestiach związanych z żywieniem np. w szkołach czy placówkach opieki zdrowotnej. Absolwenci aspirujący do otworzenia własnej działalności gospodarczej mogą otworzyć restaurację, kawiarnię lub catering.

Absolwenci kierunków budowlanych mogą pracować jako architekci, projektując nowoczesne budynki, domy czy przestrzenie publiczne. W obliczu rosnącego znaczenia zrównoważonego rozwoju, specjaliści w dziedzinie budownictwa mogą skupiać się na projektach energooszczędnych i ekologicznych. Istnieje też możliwość pracy w firmach projektujących mieszkania lub obiekty użyteczności publicznej.

Absolwenci kierunku architektura krajobrazu mogą pracować jako projektanci krajobrazu, tworząc estetyczne i funkcjonalne przestrzenie zielone w różnych środowiskach, od prywatnych ogrodów po obszary miejskie. Osoby z wykształceniem w zakresie architektury krajobrazu mogą specjalizować się w rekultywacji terenów zdegradowanych, przywracając im wartość ekologiczną i estetyczną. Mogą także pracować w biurach architektonicznych i projektowych, realizujących działania związane z zagospodarowaniem przestrzeni. Osoby z wykształceniem w zakresie architektury krajobrazu mogą podjąć pracę w dziedzinie edukacji lub doradztwa, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Nasi partnerzy

Nawiązanie współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami umożliwia organizację praktyk zawodowych dla uczniów. To doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności. Współpracujemy między innymi z:

 • hotelami: Unicus, Metropolo by Golden Tulip, Dragon, Centrum;
 • restauracjami: Stylowa, Pod Złotą Pipą, Skarbnica smaku, Avanti, Błękitna laguna;
 • firmami budowlanymi i z branży IT: Seosem24, Optygizer, Project for you, Mostosal, Art-Fliz, SFT Computers, Santier, X-Media, ABC Colorex, Koleje Małopolskie.

Nawiązaliśmy współpracę z uczelniami wyższymi takimi jak: Akademia Górniczo–Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy i Politechnika Krakowska, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły uzyskują wsparcie w kwestiach związanych z edukacją wyższą, życiem studenckim, i wyborem kariery. Studenci uczelnie pełnia również rolę mentorów dla uczniów udzielając im wsparcia w kwestiach związanych z edukacją.

Do naszej szkoły zapraszamy specjalistów do prowadzenia gościnnych wykładów, oraz sławne osoby np. Ewa Wachowicz, Kurt Scheller lub Pascal do prowadzenia warsztatów, dzięki czemu młodzież zdobywa dodatkowe umiejętności i informacje.

Informacja została opracowana przez Barbarę Adamczewską - kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie

kontakt

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie
31-977 Kraków
Os. Szkolne 18
tel. (+48 -12) 644 19 39
nowa.zsz2.com.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy