Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

kierunki kształcenia

  • Technik hotelarstwa
  • Technik hodowca koni
  • Technik rolnik
  • Technik weterynarii
  • KKZ (w tym kurs R0L.04 – Prowadzenie produkcji rolniczej)

O Nas

Zaledwie 20 km od Krakowa w pięknie położonych budynkach, w otoczeniu zabytkowego parku uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie mogą realizować swoje pasje i zainteresowania.budynek szkoły w Czernichowie

W doskonale wyposażonych salach dydaktycznych, korzystając z profesjonalnych pomocy naukowych zdobywają nową wiedzę oraz rozwijają umiejętności związane z hodowlą zwierząt (technicy weterynarii), w szczególności koni (technicy hodowli koni), a także produkcją roślinną (technicy rolnicy). Dopełnieniem społeczności szkolnej są technicy hotelarstwa, którzy szlify zawodowe zdobywają w pracowniach hotelarskich.

Szkoła jest przyjazna młodzieży, nie tylko ze względu na panującą w niej atmosferę, ale także funkcjonalność. Nauka odbywa się na jedną zmianę. Klasy nie są liczne, a sale są nowocześnie wyposażone i przestronne. Atutem jest także internat dla prawie 250 osób. 

Uczniowie w wolnym czasie biorą udział w licznych zajęciach organizowanych w ramach projektów unijnych oraz zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli. Dzięki temu mogą zdobywać nowe kompetencje i kwalifikacje wykraczające poza podstawę programową, oraz rozwijać swoje pasję
i zainteresowania.

Młodzież dwukrotnie wyjeżdżała do Grecji na praktyki zawodowe realizowane w ramach projektu POWER „ZSRCKU w Czernichowie na szlakach do Europy”.  Byliśmy także we Włoszech w ramach Erasmusa+ „ZSRCKU w Czernichowie na szlakach Europy”.

W ZSRCKU funkcjonują warsztaty szkolne (stajnie, warsztaty mechaniczne, magazyny),
a także Stajnia „Kopytko”. Młodzież nie tylko poznaje tajniki hodowli koni, ale także uczy się jeździć konno.konie

Przyszli technicy weterynarii i hodowli koni uczą się w nowoczesnych salach dydaktycznych (osobne budynki) wyposażonych w nowoczesny sprzęt weterynaryjny [zdjęcie 3, ALT: Sprzęt weterynaryjny].

Zainteresowania sportowe uczniowie mogą rozwijać w pełnowymiarowej hali gimnastycznej, gdzie odbywają się zajęcia w ramach WF, ale i też zajęcia dodatkowe.

Największe osiągnięcia

Szkoła otrzymała srebrną i brązową odznakę w rankingu zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uczniowie zajmują wysokie miejsca będące przepustką na studia.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Absolwenci technikum weterynarii, hodowli koni i rolniczego najczęściej znajdują pracę w branży rolno-hodowlanej, a także kontynuują naukę na studiach związanych z hodowlą zwierząt.

Absolwenci technikum hotelarskiego w większości podejmują pracę w obiektach hotelarskich.

Nasi partnerzysprzęt weterynaryjny

Praktyki zawodowe uczniowie realizują w gabinetach weterynaryjnych, hodowlach zwierząt, stadninach koni, gospodarstwach rolnych oraz obiektach hotelarskich.

W ramach realizowanych projektów unijnych współpracujemy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, Państwową Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie oraz Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Informacja została opracowana przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

kontakt

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
32-070 Czernichów
Rynek 17
tel. (+48 -12) 270 20 16
www.czernichow.edu.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy