Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie

Technikum Komunikacyjne to jedna z najlepiej wyposażonych szkół w Małopolsce, która od 1950 roku nieustannie ewoluuje, wykorzystując w swojej ofercie edukacyjnej innowacyjne technologie. Nauczyciele prowadzą zajęcia w najnowocześniejszych pracowniach, takich jak pracownia obróbki sterowanej numerycznie, pracownia spajania, dziesięć pracowni komputerowych oraz pracownia elektroniczna. Szkoła posiada także dwie sale gimnastyczne, duży i świetnie wyposażony kompleks sportowy oraz siłownię.
Szkoła uczestniczy w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską, w ramach których stale rozwija bazę dydaktyczną oraz poszerza kompetencje zawodowe uczniów.

Na fotografii znajduje się wejście do budynku Zespołu Szkół. Obszar wokół budynku jest zazieleniony, wokół szkoły rośnie kilka wysokich drzew. W ofercie mamy również zajęcia pozalekcyjne, w tym m.in.: SKS w wielu dyscyplinach, Koło Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz pozalekcyjną pomoc w nauce, kursy ECDL i CISCO. Odbywa się wiele imprez kulturalno–artystycznych oraz konkursów. Każdy potrzebujący uczeń otrzymuje fachową pomoc psychologiczną i pedagogiczną. Kadra pedagogiczna ma wysokie kwalifikacje (egzaminatorzy OKE z przedmiotów ogólnokształcących oraz przedmiotów zawodowych, a także pracownicy naukowi wyższych uczelni technicznych). Osobom spoza Krakowa oferujemy zakwaterowanie w komfortowym internacie znajdującym się na terenie szkoły. Dojazd do szkoły jest dogodny z obszaru całego miasta. Najlepsi uczniowie specjalności kolejowych od roku 2013 przez cały okres nauki otrzymują stypendia od 300-500 zł miesięcznie, fundowane przez PKP PLK S.A.

kierunki kształcenia

  • technik elektronik,
  • technik logistyk,
  • technik informatyk,
  • technik mechatronik,
  • technik programista,
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik transportu kolejowego.

    Na fotografii można zobaczyć z lotu ptaka duży kompleks sportowy, w tym boisko do piłki nożnej i koszykówki oraz korty tenisowe.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki zawodowe w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji S.A. w Krakowie, w Krakowskich Zakładach Automatyki S.A. w Krakowie, w PKP PLK S.A. Zakładzie Linii Kolejowych w Krakowie, Auto Special Autoryzowany Dealer AUDI i VW w Modlniczce i innych lokalnych firmach.

Informacja została opracowana przez Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie

kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie
31-450 Kraków
ul. Ułanów 3
tel. (+48 - 12) 411 54 34
tk.krakow.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy