Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie

kierunki kształcenia

Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki

  • technik elektryk,
  • technik elektronik,
  • technik informatyk

O Nas

Jesteśmy nowoczesną szkołą w centrum Krakowa z doświadczoną, bardzo dobrze przygotowaną kadrą nauczycieli. Wielu z nich to pracownicy naukowi i dydaktyczni krakowskich uczelni technicznych. Posiadamy doskonale wyposażoną bazę do nauki zarówno w zawodach jak i przedmiotach ogólnokształcących. Młodzież uzyskuje dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty na kursach finansowanych przez Unię Europejską.


Na zdjęciu budynek szkołyNa fotografii pracownia informatycznaNa zdjęciu pracownia elektroniczna

Największe osiągnięcia

Stałe miejsce w pierwszej 20-tce najlepszych techników w Polsce wg rankingu miesięcznika Perspektywy. Każdego roku nasi uczniowie zdobywają tytuły laureata i finalisty Ogólnopolskich Olimpiad Wiedzy Technicznej. W ostatnich latach zdawalność matury była na poziomie 99-100%, podobnie jak zdawalność egzaminów zawodowych.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Absolwenci Szkoły z racji bardzo dobrego przygotowania są poszukiwani na rynku pracy szczególnie w branży elektrycznej, elektronicznej i informatycznej. W wieloletniej perspektywie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w najbliższych latach zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków będzie rosło.

Nasi partnerzy

Głównymi partnerami Szkoły są:

  • PGE Energia Ciepła, Tauron (klasy elektryczne),
  • Cisco, IBM, Motorola (klasy informatyczne);
  • Silicon Creation, Astor (klasy elektroniczne)
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A.

Uczelnie techniczne chętnie widzą naszych absolwentów w szeregach swoich studentów stosują różnego rodzaju zachęty do podjęcia studiów. Uczelnie są stale obecne w szkole. Organizują akcje rekrutacyjne, finansują dodatkowe zajęcia (np. „Rok Zerowy AGH”, zajęcia z fizyki na poziomie rozszerzonym na Politechnice Krakowskiej). Praktyki zawodowe organizowane są w wielu firmach z terenu Krakowa i okolic.

Informacja została opracowana przez Marka Kolarskiego, Dyrektora Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie

kontakt

Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie
31-114 Kraków
ul. Loretańska 16
tel. (+48 -12) 422 29 47
https://www.zse.krakow.pl/

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy