Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie

kierunki kształcenia

 • technik ekonomista
 • technik rachunkowości
 • technik handlowiec,
 • technik logistyk,
 • technik hotelarstwa,
 • technik organizacji turystyki,
 • technik lotniskowych służ operacyjnych,
 • sprzedawca.

O NasNa zdjęciu budynek szkoły ZSE

W naszej szkole zdobędziesz atrakcyjny zawód i zdasz maturę. Nauczysz się zachowań przedsiębiorczych, proekologicznych, dowiesz się, jak prowadzić własną firmę. Odbędziesz praktykę zawodową w kraju i za granicą w ramach prowadzonych przez szkołę projektów. Praktyki realizowane są w biurach rachunkowych, bankach, urzędach, hotelach i biurach podróży oraz firmach handlowych i logistycznych. Nasza szkoła stwarza możliwości rozwoju pasji i zainteresowań, organizuje akcje charytatywne i wydarzenia sportowe oraz wymianę międzynarodową. Posiada doskonałą bazę dydaktyczną, doświadczonych i zaangażowanych nauczycieli dbających o przyjazną atmosferę. Atutem szkoły jest również jej lokalizacja i dobry dojazd. Przyjdź - dowiedz się więcej. Dni otwarte: 10 stycznia, 08 lutego, 16 marca, 20 marca, 17 kwietnia i 25 maja 2024 r.

Największe osiągnięcia

 • I miejsce w Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych w Małopolsce 2022,
 • Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Handlowo-Menedżerskiej w latach 2019-2022,
 • II miejsce w Konkursie Ogólnopolskim „Matematyka i pieniądze” 2021,
 • Finaliści XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 2023,
 • „Złoty Ekonomik 2" - Mistrz Krakowa w piłce ręcznej, w ramach rozgrywek Licealiady 2022,
 • III miejsce drużynowe w Biegu im. Bogdana Włosika,
 • I Miejsce w koszykówce chłopców w Międzyszkolnych zawodach UEK - 2023,
 • I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Międzyszkolnych zawodach UEK - 2023.

Perspektywy zawodowe absolwentówNa zdjęciu pracownia informatyczna.

Technik rachunkowości ze znajomością języków obcych jest jednym z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Może być zatrudniony jako pracownik działów księgowych firm, w korporacjach, w biurach rachunkowych lub prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie księgowej i kadrowej obsługi firm. Technik ekonomista może podejmować pracę jako księgowy w firmach prowadzących uproszczoną ewidencję, pracownik działu kadr i płac, pracownik sekretariatu, specjalista do spraw marketingu. Technik handlowiec może podjąć pracę jako menager handlowy, przedstawiciel handlowy, kierownik sklepu, zarządzający sklepem internetowym. Może też prowadzić własną firmę. Absolwenci zawodu technik logistyk podejmują zatrudnienie w jednostkach miejskich usług infrastrukturalnych oraz w działach logistyki przedsiębiorstw. Technik lotniskowych służb operacyjnych może pracować w punktach informacyjnych, przy stanowisku check–in podczas odprawy pasażerów, jako dyżurny operacyjny portu lotniczego nadzorujący bezpieczeństwo na terenie lotniska. Technik organizacji turystyki może podjąć pracę jako: organizator imprez turystycznych, specjalista ds. turystyki, organizator konferencji i kongresów, pilot wycieczek, rezydent biura podróży, przewodnik turystyczny lub prowadzić własną działalność gospodarczą. Technik hotelarstwa może pracować w hotelach i pensjonatach, uzdrowiskach, ośrodkach wypoczynkowych, a także na promach i statkach.

Nasi partnerzy

Szkoła współpracuje z wieloma pracodawcami m .in. w zakresie realizacji praktyk zawodowych. Są to firmy logistyczno-handlowe: ISTA, RENMAR, LEROY MERLIN, AUCHAN i biura rachunkowe, działy księgowości firm, urzędy gmin i hotele: POLONIA, GALAXY, COPERNICUS, POD RÓŻĄ, CENTRUM, STARY, SWING oraz biura podróży. Patronaty funkcjonujące w szkole: 

 • patronat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie nad klasami kształcącymi się w zawodzie technik rachunkowości;Na fotografii sala do praktycznej nauki zawodu
 • patronat Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości nad klasami kształcącymi się w zawodzie technik ekonomista i technik logistyk;
 • patronat Uniwersytetu Ekonomicznego nad klasami kształcącymi się w zawodach technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa.

Instytucje patronackie organizują dla uczniów prelekcje, warsztaty, spotkania z przedstawicielami poszczególnych zawodów. Uczniowie uczestniczą w konferencjach branżowych, zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Informacja została opracowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie

kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie
31-943 Kraków
Os. Spółdzielcze 6
tel. (+48 -12) 644-22-59
zse-2.krakow.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy