Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie - Mościcach

budynek główny szkołySzkoła powstała w okresie międzywojennym w odpowiedzi na zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w Państwowej Fabryce Związków Azotowych w Tarnowie. Wielokrotnie zmieniała swój profil edukacyjny i nazwę, ale zawsze ściśle powiązana była z lokalnym rynkiem gospodarczym. Technikum nr 1 to szkoła kształcąca obecnie w zawodach, na które odnotowuje się istotne zapotrzebowanie na rynku pracy.

Kierunki kształcenia

  • technik technologii chemicznej,
  • technik fotografii i multimediów,
  • technik elektronik,
  • technik elektryk,
  • technik informatyk,
  • technik mechanik,
  • technik analityk,
  • technik programista.

Największe osiągnięcia

Słowa Patrona Ignacego Mościckiego „Trwałymi pozostaną tylko dzieła wielkie” są mottem Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach i wyznaczają drogę zawodową wielu pokoleń. Absolwentami Szkoły są wybitni naukowcy, przedsiębiorcy, kadra zarządcza, inżynierska oraz artyści. Każdego roku uczniowie zdobywają tytuły laureatów i finalistów w olimpiadach przedmiotowych, głównie Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Od 90 lat Zespół Szkół Technicznych cieszy się znakomitą opinią w regionie. W rankingu tygodnika „Perspektywy” Szkoła jest zdobywcą tytułów: „Szkoła Olimpijska” w 2015r. oraz „ Srebrna Szkoła” w latach 2014, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020, 2021.

Decyzją kolegium redakcyjnego „Miesięcznika Gospodarczego - Nowy Przemysł” oraz portalu wnp.pl w 2016 roku wspólnie z Grupą Azoty S.A.  Technikum nr 1 jako jedyne w Polsce otrzymało wyróżnienie „DOBRE PRAKTYKI-BIZNES, SZKOŁA, NAUKA” za jakość procesu dydaktycznego i jego adekwatność do potrzeb i oczekiwań przyszłego pracodawcy.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Absolwenci Zespołu Szkół Technicznych często podejmują pracę w swoim zawodzie, zarówno w regionie, jak i zagranicą. Zatrudnienie znajdują u Partnerów Szkoły oraz w firmach, które cenią kompetencje zawodowe i społeczne młodzieży kończącej Technikum nr 1 w Tarnowie. Duży odsetek absolwentów kontynuuje edukację na studiach  technicznych, często w zbliżonej branży.  Część zmienia zawód, wybierając kierunki medyczne, artystyczne, humanistyczne.

Nasi partnerzy

Nauka w klasach patronackich Zespołu Szkół Technicznych pozwala na rozszerzenie kompetencji zawodowych, poznanie najnowszych rozwiązań  technologicznych, wynalazków oraz aktualnych badań naukowych.

Głównym partnerem Zespołu Szkół Technicznych jest GRUPA AZOTY S.A. Szkoła również ściśle współpracuje z firmą GAZ-SYSTEM S.A. Wśród pozostałych partnerów są: ASTOR S.A. w Krakowie, TAURON DYSTRYBUCJA, WSPARCIE GRUPA TAURON w Tarnowie,  Zakłady Mechaniczne w Tarnowie, Satel, MegaEL Tarnów, PKP Energetyka oraz mniejsze firmy. Współpraca z Naczelną Organizacją Techniczną, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego daje możliwość rozwoju zawodowego uczniom i nauczycielom.

Patronat naukowy nad szkołą objęły Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Politechnika Rzeszowska.

Informacja została opracowana przez Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie - Mościcach

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie - Mościcach
33-101 Tarnów
ul. E. Kwiatkowskiego 17
tel. (+48 - 14)  688 99 00
www.zst.tarnow.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy