Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

budynek szkołySzkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną (pracownie zawodowe oraz warsztaty szkolne). Proces kształcenia wzbogaca nie tylko doskonale wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ponad 50-letnie doświadczenie, ale również projekty europejskie związane ze szkolnictwem zawodowym, jak i wymianami zagranicznymi młodzieży. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi oraz zakładami pracy uczniowie poszerzają swoją wiedzę podczas wizyt i staży zawodoznawczych, gdzie poznają specyfikę pracy w danym zawodzie.

Szkoła chętnie włącza się także do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Uczniowie – wolontariusze pracują w miejskich przedszkolach, szkołach i domu opieki społecznej. Wspierają również wychowanków jednego z lokalnych domów dziecka. W tym roku szkolnym realizują ogólnopolski projekt „Zwolnieni z teorii” będący nowoczesną formą wolontariatu wykorzystującą w promowaniu swoich idei  media społecznościowe.

Dzięki współpracy z sądeckim stowarzyszeniem Humaneo zajmującym się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, ZSTI jest jednym z liderów regionalnego konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych w „Zawód nie zawodzi”, którego celem jest propagowanie szkolnictwa zawodowego na tym etapie edukacji.

Proces dydaktyczno-wychowawczy wzbogacają liczne wydarzenia kulturalne organizowane przez szkołę, takie jak doroczny Koncert Noworoczny, działający w szkole zespół muzyczny Instal Band, szkolna telewizja internetowa Instal TV szkolny radiowęzeł Radio Instal.

Kierunki kształcenia

Technikum:

  • technik budownictwa,
  • technik mechanik,
  • technik informatyk,
  • technik elektryk,
  • technik reklamy,
  • technik spawalnictwa.

Branżowa Szkoła I stopnia:

  • mechanik monter maszyn i urządzeń,
  • monter konstrukcji budowlanych,
  • klasa wielozawodowa.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Do tej pory cztery roczniki absolwentów ukończyły technikum reklamy. Wszyscy wiążą się z branżą marketingowo-reklamową. Część z nich podejmuje studia wyższe na kierunkach związanych z marketingiem i zarządzaniem, projektowaniem grafiki reklamowej, czy też w szkołach filmowych. Absolwenci, którzy decydują się podjąć pracę, również pozostają wierni branży reklamowo-marketingowej. Znajdują głównie zatrudnienie w lokalnych agencjach reklamowych lub działach sprzedaży i marketingu lokalnych firm.

Informacja opracowana przez Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

Kontakt

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej
34-730 Mszana Dolna
ul. Starowiejska 4
tel. (+48) 18 331 90 40
www.zsti.edu.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy