Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu obecnie swą siedzibę ma w centrum Nowego Targu. Wśród lokalnej społeczności naszą szkołę wszyscy znają pod nazwą „Sokół”. W związku z dobiegającą końca budową nowego budynku dydaktycznego wraz z salą gimnastyczną – od 1 września 2023 uczniowie pobierać będą naukę w nowej lokalizacji - w nowoczesnym, dużym budynku dostosowanym do potrzeb szkolnictwa zawodowego. Nowa lokalizacja będzie umożliwiać pracę w dogodnych godzinach, nowe możliwości rozwoju dla młodzieży - rozwijanie różnych zainteresowań czy pasji, w tym także tych sportowych.

Zespół Szkół nr 1 umożliwia uczniom wielostronne rozwijanie zainteresowań - między innymi zawodowych - dzięki realizacji wielu projektów oraz programów. Wśród nich są współfinansowane ze środków UE „Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży administracyjno-usługowej w powiecie nowotarskim”, „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej w powiecie nowotarskim”, „Małopolska Chmura Edukacyjna” oraz program zagranicznych praktyk zawodowych. Pozwalają one uczniom na doskonalenie i zdobywanie umiejętności zawodowych, językowych oraz ogólnych.

Kierunki kształcenia

  • technik przemysłu mody,
  • technik informatyk,
  • technik programista,
  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
  • technik reklamy,
  • technik fotografii i multimediów,
  • technik logistyk.

Perspektywy zawodowe absolwentów 

Nasi absolwenci pracują w dużej mierze w zawodach związanych pośrednio lub bezpośrednio z wyuczonym zawodem, tj. jako programiści, informatycy – zarówno w małych firmach, jak i firmach korporacyjnych, logistycy – w transporcie i spedycji, graficy i reklamowcy – w agencjach reklamowych, firmach specjalizujących się w tworzeniu grafiki na zamówienie czy w końcu mniejszych, bądź większych firmach odzieżowych. Przygotowani są również do ew. zmiany kwalifikacji zawodu, poszukiwania własnej drogi rozwoju, a także prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Spora część naszych absolwentów kształci się dalej na studiach, wybierając w sporej mierze kierunki techniczne.

Nasi partnerzy

Zespół Szkół nr 1 współpracuje z Akademią Śląską w Katowicach, Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Akademią Pedagogiczną w Krakowie, co służy podniesieniu poziomu kształcenia w placówce i kreowaniu zainteresowań uczniów szkoły. Młodzież zdobywa umiejętności i wiadomości w dobrze wyposażonych klaso-pracowniach. Pomocą w wielokierunkowym rozwoju uczniom służy fachowo przygotowana kadra. Swoje umiejętności zawodowe uczniowie doskonalą ponadto podczas dwumiesięcznych praktyk zawodowych, które realizowane są ze współpracującymi ze szkołą przedsiębiorcami z terenu Podhala i nie tylko.

Informacja została opracowana przez Michała Pawłowskiego, Wicedyrektor, ZS1 Nowy Targ

Kontakt

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu
34-400 Nowy Targ
plac Juliusza Słowackiego 13
tel. (+48-18) 266 28 66
www.zs1.nowotarski.edu.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy