Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie

budynek szkołyJesteśmy nowoczesną szkołą w centrum Krakowa z doświadczoną, bardzo dobrze przygotowaną kadrą nauczycieli. Wielu z nich to pracownicy naukowi i dydaktyczni krakowskich uczelni technicznych. Posiadamy doskonale wyposażoną bazę do nauki zarówno w zawodach jak i przedmiotach ogólnokształcących. Młodzież uzyskuje dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty na kursach finansowanych przez Unię Europejską.

Kierunki kształcenia

Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki:

  • technik elektryk,
  • technik elektronik,
  • technik informatyk.

Największe osiągnięcia

Stałe miejsce w pierwszej trzydziestce najlepszych techników w Polsce wg rankingu miesięcznika Perspektywy. Każdego roku nasi uczniowie zdobywają tytuły laureata i finalisty Ogólnopolskich Olimpiad Wiedzy Technicznej. W ostatnich latach zdawalność matury była na poziomie 96-98%, podobnie jak zdawalność egzaminów zawodowych.

pracownia informatycznaPerspektywy zawodowe absolwentów

Absolwenci Szkoły z racji bardzo dobrego przygotowania są poszukiwani na rynku pracy szczególnie w branży elektrycznej, elektronicznej i informatycznej. W wieloletniej perspektywie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w najbliższych latach zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków będzie rosło.

Nasi partnerzy

Głownymi parterami Szkoły są PGE Energia Ciepła, Tauron (klasy elektryczne) Cisco, IBM, Motorola (klasy informatyczne), Silicon Creation (klasy elektroniczne). Uczelnie techniczne chętnie widzą naszych absolwentów w szeregach swoich studentów stosują różnego rodzaju zachęty do podjęcia studiów. Uczelnie są stale obecne w szkole. Organizują akcje rekrutacyjne, finansują dodatkowe zajęcia (np. „Rok Zerowy AGH”, zajęcia z fizyki na poziomie rozszerzonym na Politechnice Krakowskiej). Praktyki zawodowe organizowane są w wielu firmach z terenu Krakowa i okolic.

Materiały opracował Marek Kolarski, Dyrektor szkoły

Kontakt

Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie
31-114 Kraków
ul. Loretańska 16
tel. (+48 -12) 422 29 47
www.zse.krakow.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy