Krakowska Medyczna Szkoła Policealna im. Stanisławy Leszczyńskiej nr 1 w Krakowie

fotografia przedstawia szkolną pracownię apteczną która wygląda jak apteka; na zdjęciu widzimy półki na których znajdują się opakowania po lekachJesteśmy bezpłatną, publiczną szkołą policealną, w której można nauczyć się konkretnego zawodu medycznego w niedługim okresie (2 lata bądź 2,5 roku). Naszym słuchaczem może zostać osoba, która ukończyła szkołę średnią (liceum lub technikum). Przy przyjęciu do naszej szkoły nie jest wymagana matura. Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu na każdym kierunku kształcenia – zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu w pracowniach szkolnych i w placówkach szkolenia praktycznego (szpitale, apteki, gabinety stomatologiczne, pracownie diagnostyczne, laboratoria protetyczne). Szkoła oferuje swoim uczniom możliwość uczestniczenia w rozmaitych szkoleniach, kursach czy stażach u pracodawców, które są realizowane w ramach funduszy UE. Szkoła posiada doskonałą lokalizację, mieści się w dzielnicy Podgórze, w pobliżu Ronda Matecznego.

 

Kierunki kształcenia

 • technik elektroradiolog,
 • technik dentystyczny,
 • technik farmaceutyczny,
 • higienistka stomatologiczna.

Perspektywy zawodowe absolwentów

na zdjęciu widać dwóch uczniów którzy znajdują się przy szkolnym aparacie do robienia zdjęć rentgenowskich. Jeden uczeń ustawia aparat, drugi uczeń udaje pacjentaAbsolwenci naszej szkoły bez trudu znajdują zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Absolwentów kierunku technik farmaceutyczny można spotkać w aptekach szpitalnych, aptekach ogólnodostępnych albo w hurtowniach farmaceutycznych.

Perspektywa zawodowa osób, które uzyskały tytuł technika dentystycznego związana jest z branżą protetyki stomatologicznej. Pracują w pracowniach czy laboratoriach protetycznych gdzie wykonują różnego rodzaju prace protetyczne (m.in. protezy zębowe, aparaty ortodontyczne). Nasz absolwent w tym zawodzie jest także zaznajomiony z podstawami komputerowego projektowania prac protetycznych czyli z tzw. technologią CAD-CAM będącą niezwykle istotną gałęzią współczesnej protetyki.

Z kolei naszych absolwentów w zawodzie technik elektroradiolog można spotkać w różnego rodzaju pracowniach w szpitalach i przychodniach gdzie wykonywane są badania diagnostyczne związane z radiologią. Technicy obsługują aparaturę do wykonywania badań rentgenowskich, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, medycyny nuklearnej. Wykonują także badania takie jak EKG, EEG, audiometria, spirometria i inne.

Absolwentki zawodu higienistka stomatologiczna bez trudu znajdują pracę w gabinetach stomatologicznych gdzie asystują lekarzowi dentyście w wykonywaniu zabiegów stomatologicznych. Ponadto higienistki mają możliwość samodzielnego wykonywania określonych zabiegów higienizacyjnych jamy ustnej.

Pracodawcy regularnie kontaktują się z nami w celu poszukiwania pracowników wśród naszych absolwentów.

Nasi partnerzy

Szkoła współpracuje z szeroko rozumianym środowiskiem pracodawców związanym z branżami dotyczącymi zawodów w jakich kształcimy. Współpraca dotyczy szkoleń i kursów dla uczniów i nauczycieli prowadzonych przez firmy zewnętrzne. Ponadto szkoła prowadzi kształcenie praktyczne w warunkach rzeczywistych u pracodawców. Szkolimy m.in. w placówkach:

 • zajęcia praktyczne stomatologiczneUniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie (technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny)
 • Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza w Krakowie ((technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny)
 • Szpital Miejscki im. J. Dietla w Krakowie (technik elektroradiolog)
 • Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Krakowie (technik elektroradiolog)
 • Szpital Uniwersytecki w Krakowie (technik farmaceutyczny)
 • 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie (technik elektroradiolog)
 • Zakład Rentgena i USG „Wyrobek” (technik elektroradiolog)
 • Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie (technik elektroradiolog)
 • Sieć aptek „Słoneczna” (technik farmaceutyczny)
 • Sieć aptek „HYGIEIA” (technik farmaceutyczny)
 • Prywatne gabinety stomatologiczne (higienistka stomatologiczna)
 • Prywatne pracownie protetyczne (technik dentystyczny

Informacja została opracowana przez Barbarę Piwowarczyk, dyrektor Krakowskiej Medycznej Szkoły Policealnej im. Stanisławy Leszczyńskiej nr 1 w Krakowie

Kontakt

Krakowska Medyczna Szkoła Policealna im. Stanisławy Leszczyńskiej nr 1 w Krakowie
30-523 Kraków
ul. Zamoyskiego 58
tel. (+48 -12) 656 24 81
ksm.krakow.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy