Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie

Logo i budynek CKZiUCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie jest szkołą o ponad 50-letniej tradycji nauczania. Placówka posiada certyfikaty potwierdzające wysoki poziom kształcenia.

W skład CKZiU wchodzą:

 • Liceum Ogólnokształcące nr 5 dla Dorosłych,
 • Szkoła Policealna nr 10,
 • Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2, w tym Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe i turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników oraz Internat.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie jest placówką, która prowadzi kształcenie osób dorosłych, umożliwiające zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania wykształcenia średniego i zdania egzaminu maturalnego.

Prowadzimy też kształcenie zawodowe osób posiadających wykształcenie średnie oraz kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych umożliwiające uzyskiwanie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jesteśmy dla tych, którzy chcą się rozwijać, doskonalić, poznawać nowe rzeczy. Dla tych, którzy chcieliby zmienić zawód na ciekawszy, lepiej płatny. Czekamy na tych, którzy mają ambicje aby podnosić swoje kwalifikacje, zdobywać wiedzę, którzy uznali, że posiadane wykształcenie nie wystarcza w ich miejscu pracy. Po prostu jesteśmy dla Ciebie!

Pracownia gastronomicznaNaszą szkołę wyróżnia:

 • bogata oferta edukacyjna
 • nowoczesna baza dydaktyczna
 • weekendowy (zajęcia co dwa tygodnie) i wieczorowy system nauczania
 • wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska
 • miła atmosfera nauki
 • dogodny dojazd komunikacją miejską, darmowy parking
 • współpraca z pracodawcami w zakresie praktyk zawodowych
 • zagraniczne praktyki zawodowe oraz staże w ramach programu Erasmus+
 • Certyfikat Jakości wg PN-EN ISO 9001 : 2015

Kierunki kształcenia:

 • technik administracji,
 • technik bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • technik logistyk,
 • technik rachunkowości,
 • technik informatyk,
 • technik teleinformatyk,
 • technik archiwista,
 • technik przemysłu mody,
 • technik reklamy,
 • technik żywienia i usług gastronomicznych,
 • florysta,
 • kucharz,
 • cukiernik,
 • krawiec.

W trakcie nauki na kierunku Technik administracji poznasz m.in. zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, dowiesz się jak założyć własną firmę. Poznasz procedurę administracyjną (zasady, rodzaje i przebieg postępowania administracyjnego). Dowiesz się jak funkcjonują organy administracji publicznej i nabędziesz umiejętność tworzenia dokumentów urzędowych. Nabędziesz umiejętność sporządzania umów cywilnoprawnych oraz zapoznasz się z zagadnieniami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

W trakcie nauki na kierunku Technik bezpieczeństwa i higieny pracy poznasz prowadzenie analiz ryzyka i oceny ryzyka na stanowiskach pracy, postępowań i dokumentacji powypadkowych, zasady przeprowadzania szkoleń z zakresu BHP, przepisy i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Dowiesz się jakie są zagrożenia związane z występowaniem w procesach pracy czynników niebezpiecznych, szkodliwych i uciążliwych oraz zasady współdziałania w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami.

W trakcie nauki Technik rachunkowości poznasz podstawy kadr i płac (wykorzystując programy komputerowe będziesz samodzielnie rozliczał wynagrodzenia oraz prowadził sprawy kadrowo-płacowe małych i dużych przedsiębiorstw), podstawy rachunkowości (pracę w programach finansowo-księgowych, sporządzanie analiz i sprawozdań finansowych).

Podczas kursu Technik logistyk poznasz obsługę magazynów - nauczysz się przyjmowania, przechowywania i wydawania towarów z magazynu, monitorowania poziomu i stanu zapasów, obsługiwania programów magazynowych, prowadzenia dokumentacji magazynowej, monitorowania procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych. Poznasz organizację transportu będziesz planował, organizował i dokumentował procesy transportowe.

W trakcie kursu Teleinformatyk poznasz podstawy elektroniki i elektrotechniki oraz telekomunikacji. Nauczysz się projektowania i wykonania lokalnej sieci komputerowej. Dowiesz się czym jest administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych oraz uruchamianie i konfigurowanie sieci komutacyjnych. Natomiast, w trakcie kursu Technik informatyk poznasz podstawy informatyki (parametry sprzętu komputerowego, zasady działania elementów systemu komputerowego, zasady cyberbezpieczeństwa), narzędzia do naprawy sprzętu komputerowego, eksploatację lokalnej sieci komputerowej i urządzeń sieciowych, zasady i języki programowania. Przygotujesz stanowisko komputerowe i urządzenia peryferyjne do pracy. Zaprojektujesz samodzielnie stronę internetową.

Pracownia krawieckaW trakcie kursu Kucharz poznasz zasady przygotowywania potraw i napojów kuchni polskiej i międzynarodowej, sposoby sporządzania potraw technikami tradycyjnymi i nowoczesnymi. Dowiesz się, jakie są zasady sporządzania potraw dietetycznych i cateringowych, zasady podawania i ekspedycji potraw i napojów oraz ich dekoracji. Będziesz umiał sporządzać potrawy dla różnych grup ludności

W trakcie kursu Technik żywienia i usług gastronomicznych poznasz m.in. podstawy przygotowywania i wydawania potraw, podstawy organizacji żywienia i usług gastronomicznych (będziesz samodzielnie organizować przyjęcia, cateringi, planować żywienie w gastronomii, żywienie dietetyczne) oraz podstawy żywienia i gastronomii (będziesz samodzielnie opracowywać receptury, menu, obliczać wartość odżywczą potraw). Natomiast, w trakcie kursu Cukiernik poznasz podstawy przygotowywania wyrobów cukierniczych i ciastkarskich (będziesz samodzielnie przygotowywać torty, ciasta, kremy, musy, lody, elementy dekoracyjne z czekolady i karmelu).

W trakcie kursu Krawiec poznasz materiały odzieżowe i dodatki krawieckie oraz obsługę podstawowych maszyn szwalniczych i urządzeń do obróbki parowo-cieplnej. Dowiesz się jakie są techniki wytwarzania wyrobów odzieżowych. Samodzielnie wykonasz podstawowe wyroby odzieżowe oraz ubiory wg własnych projektów). Natomiast w trakcie kursu Technik przemysłu mody poznasz projektowanie kolekcji wyrobów odzieżowych, opracowywanie dokumentacji wyrobów odzieżowych oraz organizowanie procesów ich wytwarzania. Poznasz zagadnienia kontroli jakości produkcji odzieży oraz prowadzenia działań związanych z marketingiem wyrobów odzieżowych.

W trakcie kursu Florysta poznasz m.in. zasady projektowania kompozycji i dekoracji roślinnych, przechowywania oraz transportu materiału roślinnego i wyrobów florystycznych . Dowiesz się jak się wykonuje kompozycje i dekoracje roślinne zgodnie z aktualnymi trendami florystycznymi oraz jak się wykonuje dekoracje roślinne wnętrz, balkonów i tarasów. Poznasz zasady określania kosztów wykonania wyrobów oraz realizacji usług florystycznych.

Informacja została opracowana przez
Zespół ds. Promocji CKZiU

Kontakt

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie
31-977 Kraków
os. Szkolne 21
tel. (+48 - 12) 644 51 66, 642 19 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy