Grafika szkoły wyższe w ramach studia medycznego

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu - Instytut Nauk o Zdrowiu

Tytuł prezentacji festiwalowej: 

 • Zawody medyczne – różne zadania, jeden cel!

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

Prezentowane zawody: ratownik medyczny, pielęgniarka/pielęgniarz, dietetyk

O Nas:

Instytut Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu jest jednostką edukującą profesjonalistów w zakresie pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, dietetyki i wychowania fizycznego. Mając na celu ochronę zdrowia i jakość życia społeczeństwa, nauczanie na tych kierunkach odbywa się w oparciu o aktualne standardy kształcenia oraz Polską Ramę Kwalifikacji. Ponadto, kształcenie studentów realizowane w Instytucie spełnia normy europejskie. Jednostka ciągle rozwija swoją ofertę edukacyjną mając na względzie zapotrzebowanie regionalnego i krajowego rynku pracy.
Instytut Nauk o Zdrowiu realizuje wysoki poziom kształcenia studentów, który na Ziemi Oświęcimskiej ma głębokie tradycje, szczególnie w zawodach określanych jako medyczne. Od pracowników i studentów oczekuje się wzajemnego szacunku i zaufania, sumienności, empatii, poważnego traktowania obowiązków zawodowych, przestrzegania zasad etyki zawodowej. Absolwenci kierunków medycznych są przygotowani do odpowiedzialnego wykonywania swojego zawodu i holistycznego podejścia do pacjenta, ucznia lub klienta w stanie zdrowia i choroby.

 Kształcimy w zawodach:

 • pielęgniarstwo studia I stopnia,
 • pielęgniarstwo studia II stopnia,
 • dietetyka studia I stopnia,
 • ratownictwo medyczne studia I stopnia,
 • wychowanie fizyczne studia I stopnia.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Absolwenci kierunków medycznych Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu w zdecydowanej większości podejmują pracę w swoim wyuczonym zawodzie. Ukończenie studiów na kierunku Pielęgniarstwo lub Ratownictwo medyczne umożliwia absolwentom zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach lub oddziałach ratunkowych. Ponadto, absolwenci mogą również pracować w firmach farmaceutycznych lub w firmach zajmujących się dystrybucją aparatury medycznej. Absolwenci kierunku Dietetyka znajdują zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, poradniach chorób metabolicznych, firmach cateringowych specjalizujących się w zdrowej żywności, klubach fitness, sanatoriach, firmach zajmujących się produkcją żywności lub suplementów diety. Absolwenci kierunków Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, a także Dietetyka mają możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej. Współpraca Uczelni z różnymi placówkami, umożliwia studentom podjęcie praktyk studenckich. Często w trakcie trwania nauki studenci poprzez praktyki zawodowe lub staż nawiązują kontakty, które skutkują ich przyszłym zatrudnieniem.

Nasi partnerzy

Współpraca ze szpitalami:

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu,
 • Szpital Powiatowy w Chrzanowie,
 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Wadowicach,
 • Szpital Powiatowy w Pszczynie,
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.,
 • Szpital Miejski w Tychach Sp. z o.o.,
 • inne.

Współpraca z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej:

 • Szpital Powiatowy w Chrzanowie,
 • Przedsiębiorstwo Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia ELVITA – Jaworzno III Sp. z o.o.,
 • Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku,
 • Szpital Miejski w Tychach Sp. z o.o.

Kontakt

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
Instytut Nauk o Zdrowiu
32-600 Oświęcim
ul. M. Kolbego 8
tel./fax (+48-33) 842 98 04, 843 05 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.uczelniaoswiecim.edu.pl 

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy