Grafika strefy handlowo-usługowej

Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

Tytuł prezentacji festiwalowej: Od projektu do wyrobu gotowego

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

Prezentowane zawody:

 • technik przemysłu mody
 • krawiec

O Nas:

Szkoła posiada bogatą, 139-letnią tradycję. Dysponuje bardzo dobrą bazą szkolenia ogólnego, zawodowego i sportowego. Praktyczna nauka zawodu prowadzona jest na terenie szkoły. Współpracujemy z zakładami odzieżowymi, gdzie w ramach praktyk młodzież ma możliwość poznania organizacji produkcji w firmach odzieżowych specjalizujących się w krótkich i modnych kolekcjach. Zapewniamy bardzo dobre przygotowanie do egzaminów z kwalifikacji zawodowych, zdobycie umiejętności i fachowej wiedzy z zakresu modelowania odzieży, technologii jej wytwarzania i prezentowania ubiorów. Uczymy obsługi Komputerowego Systemu Projektowania Odzieży COLOUR MATTERS oraz Przygotowania Produkcji Odzieży OPTITEX.

Szkoła organizuje konkursy przedmiotowe, zawodowe, pokazy mody młodych projektantów. Uczniowie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach branżowych. Absolwent naszej szkoły zostaje wyposażony w wiedzę i umiejętności, które dają mu szanse na zatrudnienie, jak również kontynuowanie nauki na studiach. Szkoła stwarza warunki do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów.

Kształcimy w zawodach

Technikum Odzieżowe nr 18:

 • technik przemysłu mody,
 • technik handlowiec,
 • technik usług fryzjerskich.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 19:

 • magazynier-logistyk,
 • sprzedawca.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

XXIX Liceum Ogólnokształcące

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Absolwenci pracują w firmach odzieżowych na stanowiskach: konstruktor odzieży, technolog odzieży, menadżer sprzedaży, specjalista social media, dekorator przestrzeni wystawowej. Część absolwentów zakłada własną działalność gospodarczą.

Nasi Partnerzy:

 • Firma Produkcyjno – Handlowa New Men,
 • Firma Produkcyjno – Handlowa Konik,
 • Zakład Krawiecki As Garnitex,
 • Pracownia Krawiecka Małgorzata,
 • Pracownia Krawiecka Jolanta Przebinda.

Kontakt

Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
30-614 Kraków
ul. Cechowa 57
tel. (+48-12) 422 47 75
fax (+48-12) 422 86 56
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zsodz1.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy