Grafika strefy turystyczno-gastronomicznej

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu

Tytuły prezentacji festiwalowych:

  • w strefie turystyczno-gastronomicznej - Kolorowo, pysznie i oryginalnie

 Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

  • w strefie handlowo-usługowej - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zawodem przyszłości

Prezentowane zawody:

w strefie handlowo-usługowej

  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  • technik logistyk
  • magazynier-logistyk

w strefie turystyczno-gastronomicznej

  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • kucharz

O Nas:

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu to szkoła z bogatą tradycją. Od 84 lat kształci zawodowo kolejne pokolenia młodych ludzi. Oferta edukacyjna jest dostosowywana do zmieniających się warunków i oczekiwań młodego pokolenia, a także trendów i tendencji na rynku pracy. Zdawalność egzaminów z kwalifikacji jest na wysokim poziomie, co potwierdza bardzo dobrą jakość kształcenia.

W związku z bogatą ofertą, naszą szkołę wybierają również uczniowie z odległych zakątków województwa i Polski. Dużym atutem jest fakt, że nasza szkoła posiada internat, w którym osoby mające problem z dojazdem lub mieszkające daleko, mogą poczuć się jak w domu. Budynek jest odnowiony, pokoje są przytulne, a kuchnia serwuje przepyszne, zdrowe jedzenie. Kadra pedagogiczna służy radą, pomocą oraz organizuje ciekawe zajęcia w czasie wolnym.

W skład Zespołu Szkół wchodzi kompleks budynków (warsztaty, pełnowymiarowa hala sportowa, boiska sportowe, czy wspomniany już internat), które są na bieżąco modernizowane i remontowane. Pracownie są doposażone w nowoczesny sprzęt oraz potrzebne oprogramowanie. Można śmiało powiedzieć, że w naszej szkole tradycja spotyka się z nowoczesnością i wszystkim wychodzi to na dobre.

Szkoła bierze udział w realizacji wielu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać zainteresowania i pasje, wyrównywać braki edukacyjne, a także uczestniczyć w wyjazdach i wycieczkach. Ponadto młodzież szkół zawodowych ma możliwość udziału w kursach branżowych i interdyscyplinarnych podnoszących kwalifikacje oraz w płatnych stażach zawodowych przygotowujących do wejścia na rynek pracy.

Szkoła to nie tylko nauka. Poza rozwojem intelektualnym, dbamy o rozwój społeczny i emocjonalny naszych uczniów. Realizujemy wiele akcji charytatywnych ucząc naszych wychowanków empatii i wyczulając na potrzeby drugiego człowieka. Bierzemy udział zarówno w lokalnych akcjach dobroczynnych, jak również tych rozpoznawanych w całej Polsce (jak chociażby Góra Grosza), czy na świecie (od 9 lat tworzymy w naszej szkole Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Przygotowujemy naszych uczniów do konkursów, olimpiad, a także zawodów sportowych, ciesząc się z ich sukcesów i osiągnięć. Organizujemy wycieczki przedmiotowe, wizyty zawodoznawcze, spotkania z interesującymi osobami, prelekcje i wykłady.

Kształcimy w zawodach

Technikum:

Branżowa Szkoła I Stopnia:

Liceum Ogólnokształcące:

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Oferta szkoły jest skrupulatnie analizowana, a nowe kierunki są wprowadzane przy aprobacie Powiatowej oraz Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Kształcone zawody znajdują się na liście profesji, na które jest istotne zapotrzebowanie zarówno na krajowym, jak również na wojewódzkim rynku pracy. Nasi absolwenci podejmują pracę w zawodzie, kontynuują naukę na uczelniach wyższych bądź też godzą pracę zawodową z dalszym kształceniem. Jeszcze podczas nauki uczniowie szkół zawodowych mają możliwość uczestnictwa w kursach zawodowych takich jak prawo jazdy, czy kursy branżowe, dzięki czemu już na starcie absolwenci naszej szkoły są wyposażeni w dodatkowe umiejętności, niejednokrotnie niezbędne na rynku pracy.

Nasi partnerzy:

Od 2001 roku szkoła na mocy porozumienia z 6 Batalionem Dowodzenia w Krakowie prowadzi klasy wojskowe. Młodzież realizuje program przysposobienia wojskowego, a także uczestniczy w zajęciach w jednostce patronackiej.

W 2019 roku podczas Małopolskiego Kongresu Zawodowego zostało zawarte porozumienie o współpracy na rzecz szkolnictwa branżowego pomiędzy szkołą a Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. Młodzież naszej szkoły może realizować praktyki i staże zawodowe, zdobywając wiedzę i doświadczenie.

We wrześniu 2020 r. nawiązana została współpraca z Grupą CARGO Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie. Dzięki temu przedsięwzięciu wzbogacona została baza dydaktyczna w postaci materiałów edukacyjnych, programów, narzędzi do szkolenia kierowców w ramach kwalifikacji wstępnej oraz możliwości szkoleń w oparciu o platformę e-learningu. Adresatami są uczniowie branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kierowca-mechanik. Wyjazdy zawodowe do firmy Cargo oraz szkolenia na symulatorach oraz płycie poślizgowej są dodatkową możliwością zdobycia wiedzy i umiejętności przez naszych uczniów. Grupa CARGO to jedna z największych firm szkoleniowych w Polsce.

Ponadto młodzież realizuje praktyki w firmach logistycznych, centrach dystrybucyjnych, restauracjach, hotelach, pensjonatach, drukarniach i zakładach poligraficznych. Pracodawcy chętnie przyjmują naszych uczniów na praktyki, staże, wizyty zawodoznawcze, umożliwiając im zaznajomienie się ze środowiskiem pracy i specyfiką danego zawodu.

Kontakt

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu
32 – 830 Wojnicz
ul. Jagiellońska 17
tel. (+48 -14) 679 00 05
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wojnicz.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy