Grafika strefy turystyczno-gastronomicznej

Zespół Szkół im. Tytusa Chałubińskiego – Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach

Tytuły prezentacji festiwalowych:

 • w strefie turystyczno-gastronomicznej - Świat gościnności

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

 • w strefie medyczno-społecznej - Piękna i bezpieczna gościnność

Prezentowane zawody: 

w strefie medyczno-społecznej

 • technik usług kosmetycznych
 • opiekun medyczny

w strefie turystyczno-gastronomicznej

 • technik organizacji turystyki
 • technik hotelarstwa
 • technik żywienia i usług gastronomicznych

 O Nas:

Zespół Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Struktura szkoły obejmuje:

 • II Liceum Ogólnokształcące,
 • Technikum Turystyczno-Gastronomiczne,
 • Szkołę Policealną Turystyki i Zdrowia,
 • Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego,
 • Internat.

Technikum Turystyczno - Gastronomiczne kształci uczniów na trzech kierunkach kształcenia zawodowego:

 • technik hotelarstwa – od 2020 roku również ze specjalnością organizacja usług spa i wellness,
 • technik organizacji turystyki,
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - od 2020 roku również ze specjalnością dietetyka i fitness we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.

Szkoła posiada własną stołówkę oraz zmodernizowany internat, który mieści około 120 osób w pokojach dwu- i trzyosobowych z łazienkami.

Uczniowie technikum uczą się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach gastronomicznych. W każdej pracowni znajduje się nowoczesny sprzęt kuchenny, piece konwekcyjno-parowe, lodówki i zamrażarki. W tajniki sztuki kulinarnej wprowadza uczniów nauczyciel-specjalista, szef kuchni 4* krakowskiego hotelu Qubus. Szkoła posiada „pracownię restauracyjną”, w której uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie obsługi gości i przygotowywania profesjonalnych uroczystości szkolnych. Od roku 2021 partnerem szkoły w kulinarnych eksperymentach jest również Akademia Inspiracji Makro. Małopolska Szkoła Gościnności jako jedna z nielicznych w Polsce posiada własną pracownię baristyczną w pełni wyposażoną w bar, profesjonalne ekspresy do kawy oraz autorski program nauczania opracowany i realizowany przez eksperta w dziedzinie baristyki z Małopolskiej Szkoły Baristów.

Dla uczniów zainteresowanych hotelarstwem szkoła urządziła pracownie-apartamenty hotelowe służące do ćwiczeń praktycznych. W szkole uruchomiono salę patronacką powstałą z inicjatywy krakowskich hoteli grupy hotelowej Orbis działających pod markami AccorHotels. Młodzi adepci sztuki hotelarskiej pierwsze kroki stawiają w znanych hotelach m.in. Novotel, Mercure Kraków Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum czy Novotel Kraków City West oraz w hotelach ekonomicznych operujących pod markami Ibis i Ibis Budget.

W ramach działalności Małopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego młodzież uczestniczy w licznych kursach począwszy od barmańskich, poprzez podstawy sommelierstwa, baristykę, savoir vivre aż po kursy z zakresu prawa jazdy. Ponadto, w szkole realizowane są warsztaty specjalistyczne z kuchni świata prowadzone przez ekspertów w ramch spotkań z gośćmi specjalnymi (m.in. z Robertem Makłowiczem, Robertem Sową, szefem kuchni Unilever - Robertem Kopaczem, jurorką MasterChef w TVN oraz prowadzącą program Pyszne 25 - Anną Starmach i Mistrzem Polski Baristów - Marcinem Rusnarczykiem). 

W Policealnej Szkole Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego znaleźć można bogatą ofertę skierowaną do osób dorosłych, pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe lub uzupełnić już posiadane. Na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy dużą popularnością cieszą się profesje paramedyczne i z zakresu usług kosmetycznych. Wśród proponowanych przez Małopolską Szkołę Gościnności kierunków znajdują się terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny czy technik usług kosmetycznych. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie, a dodatkowym atutem propozycji Policealnej Szkoły Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego jest fakt, że oprócz kursów i szkoleń komercyjnych, znacząca część oferty jest finansowana ze środków publicznych lub unijnych.

Nasi uczniowie licznie biorą udział w zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach osiągając znaczące sukcesy. Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności może pochwalić się statuetką „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”. Jest to jedno z najwyższych wyróżnień w kształceniu zawodowym. Dodatkowo, w 2017 r. szkoła uzyskała tytuł Srebrnej Szkoły Praworządności, a w roku 2018 otrzymała także Nagrodę Jakości Nauczania Sapere Auso oraz I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie w ramach Podsumowania Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego. Rok 2020 i 2021 po raz kolejny przyniosły podwójne wyróżnienia, zarówno Technikum Turystyczno - Gastronomiczne jak i II Liceum Ogólnokształcące Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach zostały docenione w rankingu Perspektyw otrzymując znaki jakości szkoły – Technikum Turystyczno - Gastronomiczne Złotą Tarczę, a II Liceum Ogólnokształcące Brązową Tarczę. Świadczy to o wysokiej jakości pracy szkoły, dobrej atmosferze tworzonej przez znakomitą kadrę pedagogiczną oraz ambitnych i chętnych do nauki uczniów.

Małopolska Szkoła Gościnności zapewnia swoim uczniom jak najlepsze warunki do nauki, rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań oraz zdobywania nowych umiejętności. Szkoła posiada multimedialną aulę ze sceną dostosowaną do różnych wydarzeń, w której odbywają się nie tylko szkolne uroczystości, ale również spotkania ze znanymi gośćmi, konferencje, szkolenia, wydarzenia specjalne. W szkole znajduje się również mniejsza sala konferencyjna przystosowana do kursów szkoleniowych i wykładów. Dużym atutem szkoły jest zmodernizowany kompleks sportowy składający się z 12 nowoczesnych obiektów, który stał się zarzewiem współpracy z klubem sportowym Wisła Kraków SA. W wyniku wspólnych działań, szkoła utworzyła oddział sportowy o profilu piłkarskim pod patronatem krakowskiego klubu.

Placówka organizuje także wymiany młodzieży i wizyty studyjne, które stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń w kwestiach kształcenia zawodowego ze szkołami partnerskimi m.in. z Austrii, Węgier, Francji, Niemiec, Chorwacji, Hiszpanii i Chin.

Małopolska Szkoła Gościnności zaprasza w swoje progi!

Kontakt

Zespół Szkół  im. Tytusa Chałubińskiego– Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18
tel. (+48-12) 272 04 24
fax (+48-12) 272 12 46
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zsp.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy